Reklama

II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku po raz szósty zostało docenione przez Fundację Świętego Mikołaja. Otrzymało tytuł "Solidarnej Szkoły".

Opublikowano:
Autor:

II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku po raz szósty zostało docenione przez Fundację Świętego Mikołaja. Otrzymało tytuł "Solidarnej Szkoły". - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości II LO dostało odznaczenie podczas uroczystej gali w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła małżonka prezydenta RP – Agata Kornhauser-Duda. Fundacja Świętego Mikołaja nagrodziła szkoły, który wykazały się największym zaangażowaniem w niesienie pomocy uczniom, aby mogli rozwijać swoje talenty. W programie bierze udział 287 szkół. Tylko w ostatnim roku szkolnym pozyskały na stypendia dla uzdolnionych uczniów 185 866 zł, czyli więcej o 46 850 zł niż rok wcześniej.

– Święty Mikołaj był człowiekiem, który stał się prawzorem pomagania – mówił podczas uroczystości Dariusz Karłowicz, prezes zarządu Fundacji Świętego Mikołaja. – My idąc jego śladem, postanowiliśmy poszukać w całej Polsce przyjaciół, którzy zechcą razem z nami budować społeczność solidarnych szkół. Jaka to wielka radość, gdy pewnego dnia okazuje się, że ten pomysł przerodził się we wspaniałą inicjatywę, do której dołączają kolejni, a ich zaangażowanie przekracza nasze najśmielsze oczekiwania.

 

 

– Ogromny wkład w rozwój programu stypendialnego dla naszego liceum ma Artur Andrus, nasz absolwent, który nieprzerwanie od sześciu lat wpłaca co miesiąc pieniążki na subkonto szkoły – potwierdza Marta Szerszeń, koordynująca działania programu stypendialnego w II LO od początku jego istnienia. – Bardzo dziękujemy. W sumie nazbieraliśmy ponad 70 tysięcy złotych i przyznaliśmy 65 stypendiów.

Szkoły odebrały nagrody w czterech kategoriach. Ze szkół ponadgimnazjalnych w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców bezkonkurencyjne okazało się właśnie II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku z kwotą 7525 zł. Ponadto zwycięzcy konkursu otrzymali tytuł "Solidarnej Szkoły 2017", a także czeki gotówkowe w wysokości 1250 zł na kolejne stypendia. Na gali szkołę reprezentowali dyrektor Marek Cycoń oraz przedstawiciele stypendystów, Wiktoria Ruebenbauer i Michał Chmura.

Podczas uroczystości wystąpił Zespół Wokalny SOUL z Sanoka, którego kierownikiem i dyrygentem jest Monika Brewczak. Szkoła serdecznie dziękuje całemu zespołowi za przyjęcie zaproszenia na galę i wspólny wyjazd do Warszawy.

Małżonka prezydenta napisała list do uczestników gali, w którym czytamy: "Świadomość, że jest ktoś, na czyje wsparcie można liczyć, jest niezwykle budująca i motywująca do podejmowania dalszego wysiłku i wytężonej nauki w kolejnych latach. Ten głęboko humanitarny odruch dzielenia się z bliźnim spotyka się z moimi głębokim uznaniem i poparciem. Dziękuję Wam, Drodzy Uczniowie, za ten szlachetny gest solidarności z potrzebującymi rówieśnikami".

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE