Reklama

Groźne pożary traw - Policja surowo będzie karać sprawców!

Opublikowano: ndz, 24 mar 2019 13:41
Autor:

Groźne pożary traw - Policja surowo będzie karać sprawców! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnim czasie coraz częściej docierają do policjantów informacje dotyczące palących się traw. Wczoraj dwukrotnie brzozowscy funkcjonariusze interweniowali w związku z takimi zgłoszeniami. W obydwu przypadkach niezbędna była pomoc straży pożarnej, która ugasiła rozprzestrzeniający się ogień. Policja apeluje o rozsądek i ostrzega, że wobec sprawców tego rodzaju pożarów, będą wyciągane surowe konsekwencje.

Wiosna, to pora roku, która kojarzy się z porządkowaniem. Przenosi się to również na zewnątrz - przy domach i na polach. Wiele osób, jako sposób porządkowania, wybiera niebezpieczną metodę wypalania traw, zarośli czy śmieci. Niestety coraz częściej mamy do czynienia z osobami, które wzniecają ogień, ale brakuje im odwagi, by przyznać się do winy, gdy ogień ten wymknie się spod kontroli. Wówczas w miejscu zagrożenia ciężko pracują służby ratownicze, a winnego nie ma.

Wczoraj brzozowscy policjanci interweniowali dwukrotnie w związku z palącymi się trawami:

  • Pierwszy raz przed godz. 14 w Orzechówce. Zgłaszający, który zauważył ogień powiadomił o tym straż pożarną i przystąpił do własnoręcznego gaszenia ognia. Niestety z rozprzestrzeniającym się pożarem człowiek nie ma żadnych szans. Dopiero dzięki strażakom udało się zażegnać niebezpieczeństwo.   
  • Około godz. 16.30 funkcjonariusze ponownie otrzymali zgłoszenie o palących się trawach w miejscowości Blizne. W tym przypadku również do ich ugaszenia konieczna była pomoc strażaków. W efekcie tego pożaru wypaleniu uległo 0,5 hektara traw.

Policja apeluje o rozsądek podczas „wiosennego porządkowania”. Nie zapominajmy o tym, że wypalanie traw jest nie tylko zabronione, ale i bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza gdy ogień wymknie się spod kontroli.

Policja ostrzega: wobec sprawców tego rodzaju pożarów, będą wyciągane surowe konsekwencje!

 

KPP Brzozów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE