Reklama

Grozi śmiercią Elżbiecie Łukacijewskiej. Europosłanka jest wstrząśnięta!

Opublikowano:
Autor:

Grozi śmiercią Elżbiecie Łukacijewskiej. Europosłanka jest wstrząśnięta! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj, 31 stycznia Elżbieta Łukacijewska otrzymała list z pogróżkami na swój prywatny adres w Cisnej. List został wysłany z Brzozowa.

- Zdarzało się wcześniej, że jakieś pogróżki były przesyłane do mojego biura poselskiego. Ale pierwszy raz ktoś przesłał mi je do domu. Autor listu grozi mi śmiercią powiedziała gazecie wyborczej Elżbieta Łukacijewska.

Informację o liście z pogróżkami opublikowała europosłanka na swoim Twitterze.:

W piątej rano Łukacijewska będąc w domu, zaczęła przeglądać pocztę i czytać korespondencję, którą otrzymała na prywatny adres. Wśród nich był ten z pogróżkami. List został nadany w Brzozowie.

Autor listu napisał m.in., że zabije europosłankę.

– W tym liście, bardzo chamskim, był też wiersz, który zawierał wulgaryzmy i pogróżki. Nie chcę przytaczać pełnej treści tego listu. Ale między innymi zawarte w nim zdania to, że za działanie przeciwko Polsce powinnam być zastrzelona i Góra Jabłońska powinna skrywać moje ciało.  Pisze również, że wracając do domu mogę wypaść z drogi.  Autor cały czas kieruje w moją stronę masę wulgaryzmów i obelg. Był w liście również wiersz - samo to wskazuje, że nie był to jakiś szaleniec który pod wpływem chwili działał, list był bardzo przemyślany i pieczołowicie skonstruowany pod każdym względem. Jestem pewna, że nie napisał go prosty, niewykształcony człowiek. Zdania w nim są poprawne, złożone, są odniesienia do mojej pracy w Parlamencie Europejskim, do debat, które są prowadzone obecnie w Brukseli - mówi nam Elżbieta Łukacijewska.

Kobieta czuje się zagrożona. W przeszłości otrzymywała pogróżki. Były przesyłane do jej biura poselskiego, tym razem ktoś posunął się dalej i pierwszy raz przesłał je do domu. Niestety w niektórych mediach trwa nagonka na europosłów, nie ma odpowiedniej reakcji na mowę nienawiści – mówi europosłanka. Sprawę zgłosiła policji. 
Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda Policji w Lesku. Policja zabezpieczyła list z pogróżkami. 

Art. 190. Groźba karalna

Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny

§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE