Reklama

GMINA SOLINA: Budowa mostu w Terce

Opublikowano:
Autor:

GMINA SOLINA: Budowa mostu w Terce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy i turyści doczekali się wreszcie budowy nowego mostu na rzece Solinka w miejscowości Terka.

W połowie czerwca Andrzej Olesiuk, starosta leski, w towarzystwie wykonawcy, prezesa firmy Wolmost, podpisał umowę na budowę mostu w Terce.

Most w odróżnieniu do obecnego będzie posiadał dwa pasy oraz chodniki dla pieszych. Dodatkowo zostanie przeprowadzone umocnienie brzegów rzeki Solinki. Przebudowie ulegnie podziemna sieć wodociągowa oraz napowietrzna sieć teletechniczna. W ramach budowy mostu wykonana zostanie przebudowana część drogi powiatowej – dojazdy do mostu  oraz istniejących zjazdów publicznych. Według zapewnień wykonawcy obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby zbytnio nie ingerował w otaczające środowisko, a zarazem nawiązywał swoją formą do otoczenia.

- Inwestycja jest bardzo istotna z uwagi na podniesienie komfortu lokalnym mieszkańcom oraz turystom. - mówi Andrzej Olesiuk - Most jest położony w bardzo strategicznym punkcie, łączy on bowiem połoniny z Zalewem Solińskim. Budowa jest początkiem dalszych inwestycji, które mają na celu poprawę standardu dróg i podniesienia atrakcyjności naszego powiatu.

Projekt pod nazwą "Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej Bukowiec-Dołżyca, w miejscowości Terka" zostanie zrealizowany do 15 grudnia bieżącego roku. Prace rozpoczęły się 26 czerwca, w związku z wyłączeniem ruchu na tym odcinku dla kierowców przygotowano objazd. Całość przedsięwzięcia zamknie się w kwocie około 7 milionów z budżetu Starostwa Powiatowego w Lesku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE