Reklama

Gmina Sanok. Piękna wystawa dożynkowa w Czerteżu! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przy Drodze Wojewódzkiej 886 w Czerteżu, z inicjatywy grupy młodych mieszkańców powstała niewielka wystawa dożynkowa.

Przedsięwzięcie powstało w celu integracji i dekoracji wioski w ramach tradycyjnego Święta Plonów oraz w ramach konkursu na “najlepszą wystawę dożynkową”, w którym główną wygraną jest plac zabaw dla dzieci od firmy Kramp Polska. Zwycięską wieś wizytują Państwo Bardowscy z programu “Rolnik szuka żony” emitowany w TVP.

 

 

Mieszkańcy miejscowości Czerteż zwieźli baloty oraz wszystkie potrzebne materiały i własnymi siłami udekorowali wieś. W swoich domach odszukali też różne przedmioty potrzebne do przystrojenia zwierząt: prześcieradła, koce, kwiaty, ławki, styropian, zabytkowy oraz współczesny sprzęt rolniczy i wiele innych rzeczy potrzebnych do dekoracji, będących atrybutami wsi Czerteż. Poza zwierzętami, jest też para gospodarzy dożynek – małżeństwo wykonane z siana, słomy i starych ubrań.

 

Siedzą spokojnie na ławeczce i dumnie spoglądają na okolicę. Mieszkańcy dołożyli wszelkich starań, żeby zrealizować plan jak najlepiej i udało się! Dziś wystawa cieszy oko.

 

Wystawa zlokalizowana przy głównej trasie w Bieszczady od początku wzbudzała duże zainteresowanie. Już na etapie przygotowywania całej zagrody zwierząt, turyści z rożnych stron zjeżdżali, aby zrobić zdjęcia i pogratulować determinacji i zaangażowania tej małej grupie młodych ludzi. Choć w tym roku, z racji epidemii dożynki w Czerteżu się nie odbyły, mieszkańcy są dumni, że w oryginalny sposób udało się przystroić wystawę, uczcić Święto Plonów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE