Reklama

Gimnazjum dla przedszkolaków

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjum dla przedszkolaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej, lipcowej sesji Rady Miasta Sanoka poruszono temat przeniesienia do budynku gimnazjum nr 1 oddziałów przedszkolnych, aby rozładować nadmiar dzieci zgłoszonych do przedszkoli.

Dla 62 potencjalnych przedszkolaków nie znalazło się w tym roku miejsce w sanockich przedszkolach. Wśród nich przeważają mali mieszkańcy Sanoka. Jedynie 2-3 rodziny spoza miasta chcą umieścić swoje pociechy w placówkach miejskich. Aby wszystkim tym dzieciom zapewnić edukację przedszkolną, burmistrz podjął decyzję o przekazaniu na ten cel części budynku gimnazjum nr 1.

- Obecnie trwają roboty budowlane: projektowe i wykonawcze - mówił wiceburmistrz Edward Olejko. - Rozpoczęły się z pewnym opóźnieniem, ponieważ decyzja o przebudowie gimnazjum została podjęta dopiero wtedy, gdy znane były wyniki naboru do przedszkoli, a ten zakończył się w kwietniu.

W tym budynku znajdzie miejsce 5 oddziałów przedszkolnych. Dwa z nich zostaną tu przeniesione z SP 1, gdzie zwolni się w ten sposób miejsce dla uczniów nowo utworzonych klas siódmych szkoły podstawowej (a za rok - dla klas ósmych). Jeden oddział przedszkolny zostanie przeniesiony ze żłobka, co tam z kolei pozwoli na przyjęcie nowych maluchów.

Wiceburmistrz Olejko zapewniał, że w ten sposób dla wszystkich dzieci zgłoszonych do przedszkola znajdzie się miejsce.

Koszt prac budowlanych szacowany jest na ok. 360 tys. zł. Projekt nie uwzględnia przebudowy parkingu z połamanych płytek, na który na razie brakuje funduszy. Natomiast na wyposażenie obiektu miasto zamierza przeznaczyć 70 tys. zł.

 - Obecnie przygotowujemy tam zaplecze kuchenne - mówił burmistrz Tadeusz Pióro. - Będzie to pełne przedszkole, łącznie z zapleczem żywieniowym. Umieścimy je na dwóch kondygnacjach: na parterze i na I piętrze. To, co przygotowujemy, pozwoli na spokojne funkcjonowanie młodego człowieka i jego rodzica.

Komisje rady pozytywnie oceniły projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przebudowę budynku szkoły, z zabezpieczeniem na ten cel środków finansowych. Dyskusji nie było, wszyscy obecni radni (17) przyjęli tę uchwałę jednogłośnie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE