Reklama

Gaudeamus Igitur rozbrzmiało po raz dwudziesty na sanockiej uczelni! [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 października br. w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku po raz dwudziesty rozbrzmiało Gaudeamus Igitur inaugurując nowy rok akademicki 2020/2021. Inauguracja jakże inna od dotychczasowych, ze względu na ograniczenia związane z sytuacją epidemiologiczną.

Uroczystość, w której udział wzięli rektorzy i delegaci szkół wyższych, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, parlamentarzyści, duchowni, reprezentanci środowisk lokalnych, biznesu oraz studenci rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w intencji społeczności akademickiej i słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu III Wieku w Kościele Przemienienia Pańskiego. 

 


 

Po zakończonej mszy uczestnicy uroczystości przeszli do Centrum Sportowo-Dydaktycznego. Zgromadzonych gości przywitał JM Rektor dr inż. Mateusz Kaczmarski. W swoim debiutanckim wystąpieniu Rektor podkreślał jak szczególna jest to inauguracja, a także jak inny od dotychczasowych ze względu na pandemię koronawirusa i wynikających z niej ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni był miniony rok akademicki.

 

Skutkowało to potrzebą ograniczenia kontaktów bezpośrednich ze studentami, nauczycielami akademickimi i realizacją kształcenia w formie zdalnej.

 

Kontynuując mówił:

„Przejście na tę formę kształcenia nie było proste. Wymagało zmiany metod kształcenia, większej otwartości, cierpliwości, konsekwencji. Uczyliśmy się wszyscy, zarówno studenci jak i nauczyciele. Dzisiaj mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że zarówno jedni jak i drudzy zdali egzamin. Studenci  osiągnęli zaplanowane efekty uczenia się, a nauczyciele akademiccy zrealizowali swoje zadania.”

 

Wymienił także najważniejsze sukcesy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku w roku akademickim 2019/2020, do których zaliczyć możemy m.in.:

  • Zdobycie po raz szósty zaszczytnego tytułu i certyfikatu „Uczelni Liderów”.
  • Uzyskanie tytułu w konkursie „Orły Edukacji 2020”. Status ten przyznano na podstawie wysokich ocen Polskiej Komisji Akredytacyjnej.
  • Zdobycie przez studentów wicemistrzostwa Polski w rozgrywanych w Warszawie Akademickich Mistrzostwach Polski w Unihokeju.
  • W roku akademickim 2019/2020 studentka Amelia Piegdoń znalazła się w zaszczytnym gronie stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyróżnienia otrzymało 488 studentów z całej Polski spośród 1106 złożonych wniosków. Jednak spośród nich tylko dwie osoby! (w tym Amelia), drugi raz w ciągu dwóch lat takie stypendium otrzymały.
  • Uzyskanie przez doktora n. med. Wojciecha Roczniaka stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk medycznych o zdrowiu na Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a także otwarcie przewodów doktorskich przez trójkę nauczycieli akademickich z Zakładu Pedagogiki.
  • Wyniki rekrutacji na rozpoczynający się rok akademicki to element, który należy również do sukcesów uczelni. Na 1 rok studiów przyjęto blisko 600 osób, a w dalszym ciągu prowadzony jest proces rekrutacji.
  • Uzyskanie dotacji celowej od Zarządu Województwa Podkarpackiego w kwocie: 85000,00 zł na realizację przedsięwzięcia pn. „Wyposażenie laboratorium wytrzymałości materiałów i konstrukcji" (laboratorium badawczo-dydaktyczne).

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE