Gaudeamus Igitur na PWSZ w Sanoku. Studenci rozpoczęli nowy rok akademicki [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 1300 studentów rozpoczęło dzisiaj naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku, w tym ponad 430 studentów pierwszego roku.

PWSZ w Sanoku w tym roku już po raz 18 zainaugurowała nowy rok akademicki. Studenci mieli do wyboru dziewięć kierunków na studiach licencjackich i trzy kierunki na studiach magisterskich w systemie dziennym i zaocznym. Łącznie 16 różnych specjalności.

- Drodzy studenci. W dniu inauguracji życzę wam jak najlepszego wykorzystania możliwości, które stwarza nasza uczelnia i spełnienia pokładanych w wyborze studiów nadziei i oczekiwań - zwróciła się do studentów Elżbieta Cipora, rektor PWSZ w Sanoku.

Przez lata działalności placówka bardzo się zmieniła. Z małej uczelni stała się prężnie działającym ośrodkiem akademickim, który stale się rozwija - buduje nowe obiekty, doposaża pracownie w nowoczesny sprzęt, aparaturę i pomoce dydaktyczne i uruchamia nowe kierunki i specjalności. Ten dynamiczny rozwój dostrzegany jest w całej Polsce. W tym roku sanocka PWSZ już poi raz czwarty z rzędu została wyróżniona certyfikatem "Uczelnia liderów".

Najbliższe lata to dalsza rozbudowa kompleksu. Powstanie Centrum Symulacji Medycznej, w który będą się szkolić studenci ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa. Ten ostatni kierunek w ramach projektu „Wsparcie na starcie! – program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa” otrzymał prawie milion złotych wsparcia na stypendia.

- Zależy nam na tym, aby nasi studenci czuli się u nas dobrze i mieli wymierne korzyści z pozyskanych funduszy - powiedziała Elżbieta Cipora.

W ramach uczelni działa także Akademia Małego Żaka oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Studia 26+

Katarzyna Gużkiewicz rozpoczęła studia na kierunku Ekonomia w ramach studiów 26+. Dzięki ofercie PWSZ skierowanej do osób, które ukończyły 26 rok życia, może rozwijać swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje.

- Jako młoda mama nie miałabym możliwości podjęcia dziennych studiów. Zaoczne też odpadają ze względu na koszty. Dla mnie oferta 26+ jest świetnym rozwiązaniem, bo mogę bezpłatnie popołudniami podnosić swoje kwalifikacje i dalej się rozwijać - wyjaśnia.

Dominika Mindur, wybrała Pedagogikę.

- Lubie dzieci, chciałabym z nimi w przyszłości pracować - powiedziała nam Dominika, która także rozpoczęła studia 26+.

- To fajna opcja, bo osoby starsze też chcą się rozwijać i podnosić swoje kwalifikacje, a dzięki studiom 26+ mogą to robić bezpłatnie w swoim czasie wolnym - dodaje. 

Egzotyczni studenci

Rok akademicki na miejscowej uczelni rozpoczęli także Tugba, Elifsu i Mahmut - trójka studentów z Turcji. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej będą się uczyć przez najbliższe pięć miesięcy.

- Wybrałam tę uczelnię, bo moi znajomi, którzy byli tutaj w ubiegłym roku na wymianie, bardzo ją chwalili - powiedziała nam Elifsu, która w Sanoku będzie studiować na kierunku Nowe Media.

- Jesteśmy tu zaledwie dwa dni, a zdążyliśmy już poznać polską gościnność. Ludzie tutaj są bardzo mili - dodała.

W Sanoku trójka studentów z Turcji jest od niedzieli. Zdążyli już zwiedzić nasze miasto i poznać miejscową kulturę.

- To bardzo piękny kraj o pięknej historii, ludzie są bardzo przyjaźni i mili, dużo nam pomagają. Uwielbiam Polaków! - powiedziała Tugba, która w PWSZ będzie studiować Ekonomię.

- Jest świetnie i na pewno będę polecać moim znajomym wyjazd na Erasmusa do Sanoka - dodała Tugba.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE