Reklama

Forum działaczy

Opublikowano:
Autor:

Forum działaczy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szczawne-Kulaszne spotkali się działacze Stowarzyszeń z Beskidu Niskiego. Debatowali o tradycji, nowoczesności i współpracy NGO z samorządami.

Forum zorganizowano 9 czerwca w Ośrodku Kultury w Szczawnem. Lokalne Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Na Rzecz Rozwoju Wsi: Szczawne i Kulaszne gościło  140 osób, które społecznie pracują na rzecz Podkarpacia.

Wśród uczestników znaleźli się m.in. minister Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności w Warszawie, który zgromadzonym na sali przekazał wyrazy uznania od Piotra Glińskiego, wicepremiera Rządu RP. Obecni byli także: Stanisław Kruczek, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego oraz  Anna Tworz, kierownik Oddziału Współpracy z Samorządami i Organizacjami Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego. Nie zabrakło także przedstawicieli Podkarpackiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 W programie forum znajdowało się wiele ciekawych zagadnień. Adam Ptasiński, prezes Zarządu Fundacji Generator Inspiracji, wygłosił prelekcję pod tytułem "Tradycja kontra nowoczesność – czy wprowadzenie generatora ofert to fanaberia grantodawców czy korzyść dla wnioskodawców?". Panel dyskusyjny przeznaczono na omówienie "Współpracy NGO z samorządami – co daje członkostwo przedstawicieli NGO w organach samorządów".

W dyskusji wzięli udział: Stanisław Bielawka, wójt gminy Komańcza, Marek Bliżycki, radny miasta i gminy Iwonicz-Zdrój oraz wiceprezes stowarzyszenia Ocalić od Zapomnienia, Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności w Warszawie, Stanisław Kruczek, wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Krystyna Leśniak – Moczuk oraz Ewa Przystasz, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Wietrzno. W forum nie wzięli udziału radni gminy Komańcza.

  Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja dorobku stowarzyszeń z Beskidu Niskiego, a Koła Gospodyń Wiejskich m.in. ze Szczawnego i Kulasznego, Krempnej i Kątów przygotowały stół regionalny z potrawami do degustacji dla uczestników. Oprawę artystyczną spotkania przygotował Chór Łem-My z Komańczy.

Na zakończenie obrad poinformowano, że gospodarzem  III Forum Stowarzyszeń Beskidu Niskiego w 2019 roku będzie  Iwonicz-Zdrój.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE