Reklama

Fałszywe dokumenty zatrzymane na granicy państwa

Opublikowano:
Autor:

Fałszywe dokumenty zatrzymane na granicy państwa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko w ciągu jednego dnia funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili trzy przypadki posiadania przez cudzoziemców podrobionych dokumentów w tym dowodów rejestracyjnych i prawa jazdy. W dwóch przypadkach fałszywki ujawniono w trakcie przekraczania granicy państwa, a jeden w trakcie kontroli drogowej.

W poniedziałek (20 stycznia) w godzinach wieczornych, na drogowym przejściu granicznym w Medyce do odprawy granicznej, na kierunku wyjazdowym z kraju, zgłosił się 36-letni obywatel Ukrainy.

Mężczyzna przedstawiła do kontroli granicznej, obok paszportu i prawa jazdy, niemiecki dowód rejestracyjny pojazdu którym podróżował. Okazało się, iż dowód  rejestracyjny figuruje w europejskich bazach danych jako kradziony. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany Policji w Medyce.

Do ujawnienia kolejnego sfałszowanego dokumentu doszło kilka godzin później na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. W tym przypadku 43-letni obywatel Portugalii podczas kontroli granicznej na wyjazd z Polski okazał dokumenty podróży w tym norweski dowód rejestracyjny pojazdu. Szczegółowa analiza tego ostatniego wykazała, iż nosi ślady ingerencji. Portugalczyk przyznał się do fałszerstwa dokumentu i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na rok.

W międzyczasie patrol funkcjonariuszy z Placówki w Horyńcu-Zdroju zatrzymał do kontroli drogowej pojazd kierowany przez ob. Ukrainy. Okazało się, iż posiadane przez cudzoziemca ukraińskie prawo jazdy jest fałszywe.  Wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze. Przedstawiono mu zarzuty dot. fałszowania dokumentu i używania go jako autentyczny. Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE