Reklama

Energetyczny tornister

Opublikowano:
Autor:

Energetyczny tornister - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 23 sierpnia br. w Urzędzie Gminy w Sanoku miało miejsce nietypowe spotkanie zorganizowane w ramach akcji „Energetyczny tornister” przez Spółkę PGE Dystrybucja. Uczestniczyli w nim między innymi przyszli pierwszoklasiści i ich rodzice.

To już czwarta edycja akcji, której celem jest wsparcie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku Grupa PGE rozdała w sumie 2 500 plecaków, z czego 50 trafiło do gmin powiatu sanockiego. W gminie Sanok z pomocy skorzystało 13 uczniów z trzech szkół: w Mrzygłodzie, Prusieku i Trepczy.

– Cieszę się, że Polska Grupa Energetyczna zorganizowała taką akcję – mówi Anna Hałas, wójt gminy Sanok. – Patrząc na miny dzieci, mogę wywnioskować, że spełniła ona swoje zadania. Dzieci były szczęśliwe, że otrzymały plecaki. Myślę, że taki prezent z całą pewnością osłodzi im nie tylko pierwsze, ale i kolejne dni w szkole. Swojego zadowolenia nie kryli również rodzice pierwszoklasistów.

– Jest to naprawdę duża pomoc – twierdzi Elżbieta, jedna z matek obecnych na spotkaniu. – Plecaki są piękne. Dziękujemy za okazane wsparcie. 

W otrzymanym plecaku znalazła się wyprawka, czyli wszystkie przedmioty, które dzieciom są niezbędne do szkoły: zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibuła, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelina itp.

– Dla nas jest to duża przyjemność, że możemy pomóc – mówi Jan Gagatko, dyrektor Rejonu Energetycznego w Sanoku. – Co roku do potrzebujących rodzin trafia kilkadziesiąt tornistrów. To miłe uczucie wręczać dzieciom tornistry i widzieć ich radość oraz zachwyt. 

Dodatkową atrakcją dla pierwszoklasistów była prezentacja filmu Pan Piorunek, propagującego w humorystyczny sposób bezpieczne zasady użytkowania energii elektrycznej.

– Niesamowicie pouczający film, który pozwoli wynieść dzieciom z dzisiejszego spotkania dużo ważnych informacji – podsumowuje Anna Tymoczko, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie. – Dzieci cieszyły się, że otrzymały plecaki. Taka pomoc z pewnością umili im rozpoczęcie szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE