Reklama

Dzień Otwarty w PWSZ

Opublikowano:
Autor:

Dzień Otwarty w PWSZ - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 14 marca swoje podwoje otworzyli przed przyszłymi studentami i sympatykami uczelni pracownicy i studenci takich kierunków jak: ekonomia, praca socjalna, nowe media, reklama, kultura współczesna, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych oraz rolnictwo.

- Dzień Otwarty uczelni jest już tradycją w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku - mówi Elżbieta Cipora, rektor uczelni. - Odwiedza nas młodzież zarówno z sanockich szkół, jak również z okolicznych miast. Pokazujemy uczelnię od środka, jak wygląda kształcenie na kierunkach, które u nas funkcjonują oraz jak pracujemy na co dzień. Naszym celem jest zainteresowanie młodych ludzi w taki sposób, żeby zechcieli wybrać naszą uczelnię jako miejsce swoich przyszłych studiów – argumentuje rektor.

Na "ekonomii" zwiedzający mogli zapoznać się z prezentacją kierunku, charakterystyką absolwenta, miniwykładem pt. "Bogactwo jak je zdobyć" oraz zabawą edukacyjną pt "Ekonomiczne Gry Uliczne".

Przedstawiciele kierunku "praca socjalna" przygotowali quiz "Pracownik socjalny" z nagrodami, prezentację multimedialną o działalności kierunku i Koła Naukowego Pracowników Socjalnych "Przyjazna Dłoń" oraz stoisko informacyjne na drugim piętrze budynku A.

Studenci i wykładowcy na kierunku "nowe media, reklama, kultura współczesna" zaprezentowali warsztaty "Pogodynka", atelier fotograficzne oraz rozdawali tworzone przez nich czasopismo "Ob.sesja" oraz udzielali informacji na stoisku promocyjnym.
Z kolei przyszłe pielęgniarki i pielęgniarze proponowali gościom darmowe badanie z wykorzystaniem modelu do nauki pomiaru ciśnienia krwi sterowanego bezprzewodowo. Była możliwość modyfikowania wyniku pomiaru oraz wyboru metody pomiaru. Przygotowano prezentacje dotyczącą obsługi panelu służącego do monitorowania takich parametrów jak: ciśnienie tętnicze krwi, saturacja, temperatura oraz dotyczącą anatomii pt. "Poznaj budowę swojego ciała".

Przyszli absolwenci "ratownictwa medycznego" zaprezentowali fotorelację z prowadzonych zajęć, pokaz zaawansowanych umiejętności ratunkowych z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu wykorzystywanego w ratownictwie medycznym, w tym: nagłe zatrzymanie krążenia (symulacja działań z użyciem defibrylatora oraz fantomu), postępowanie w przypadku krwawienia tętniczego (pokaz z udziałem pozoranta), postępowanie z dzieckiem w przypadku zadławienia (pokaz z użyciem fantomu niemowlęcia).

Artyści z kierunku "edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej" przygotowali prezentację zespołów rozrywkowych oraz prezentację multimedialną. Była możliwość uczestnictwa w zajęciach z emisji głosu czy gry na instrumencie.

Więcej w 11 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE