Reklama

Dyrektor bezprawnie zwolniony

Opublikowano:
Autor:

Dyrektor bezprawnie zwolniony - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie uznał, że odwołanie z funkcji Grzegorza Dudzińskiego, dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, było sprzeczne z prawem. Wyrok zapadł 13 września.

Grzegorz Dudziński kierował sanocką placówką od 2003 roku. W sierpniu 2015 roku został zdjęty dyscyplinarnie z funkcji dyrektora. Zarząd Powiatu Sanockiego tłumaczył swoją decyzję nadużyciami finansowymi, jakich miał dopuścić się były dyrektor. Zarzucał Dudzińskiemu błędne naliczanie subwencji oświatowej oraz to, że dawał podwyżki dla pracowników bez konsultacji z powiatem.

Dudziński nie zgadzał się z postawionymi mu zarzutami i skierował sprawę na wokandę. Sąd orzekł, że uchwała o zwolnieniu została podjęta z naruszeniem prawa. Były dyrektor jeszcze nie otrzymał szczegółów uzasadnienia, ale nie ukrywa, że wyrok przynosi mu wielką satysfakcję i broni jego dobrego imienia, które – jego zdaniem – zostało naruszone przez formę wypowiedzenia.

Jednak uchwały nie można cofnąć, gdyż została przyjęta ponad rok temu. Dudziński przyznaje, że i tak nie widzi możliwości współpracy z obecnym zarządem. Strony mają 30  ni na odwołanie się od wyroku. Zarząd nie skomentował sprawy.

W Sądzie Pracy w Sanoku toczy się inna sprawa z powództwa Dudzińskiego. Dotyczy zadośćuczynienia za wyrządzone mu krzywdy przez zwolnienie dyscyplinarne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE