Reklama

Drogowa ofensywa w mieście

Opublikowano:
Autor:

Drogowa ofensywa w mieście - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają remonty dróg miejskich. Obecnie prowadzone są prace przy modernizacji ulic: Królowej Jadwigi, Małej oraz Żwirki i Wigury. Zakończono natomiast remont ul. Kujawskiej.

Inwestycje wykonuje Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku.

W tym roku miasto przeznaczy ponad pięć milionów zł na remont lokalnych dróg. Wraz z początkiem wiosny rozpoczęto remonty według ustalonego harmonogramu.

Prace trwają przy ul. Królowej Jadwigi. Tam na blisko stumetrowym odcinku powstanie nawierzchnia asfaltowa wraz z podbudową oraz wykonana zostanie kanalizacja deszczowa.

Na Olchowcach prowadzona jest poprawa infrastruktury drogowej ul. Małej. Na stumetrowym odcinku o szerokości 4,5 m położona będzie nawierzchnia asfaltowa z podbudową.

W Śródmieściu,w sąsiedztwie stadionu "Wierchy", trwa modernizacja ul. Żwirki i Wigury. Zakończono już remont chodnika, a na ponad 200 m jezdni wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec.

Ze zmodernizowanej jezdni mogą już się cieszyć mieszkańcy Dąbrówki. Na ul. Kujawskiej zakończono bowiem remont nawierzchni i wykonano kanalizację deszczową, a w ubiegłym roku zmodernizowano odcinek tej drogi. W tym roku nastąpiła finalizacja prac.

- Mamy świadomość, jak wiele jest jeszcze zaniedbanych ulic w naszym mieście - zaznacza burmistrz Tadeusz Pióro - ale staramy się modernizować jak najwięcej dróg i chodników, by służyły one kierowcom i mieszkańcom Sanoka. Stąd rekordowe wydatki na tego typu inwestycje, które co roku od początku kadencji zwiększamy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców miasta.

Na rok 2018 zaplanowano kolejne modernizacje dróg i traktów pieszych. W harmonogramie ujęto remont ulic: Rzemieślniczej, Orzeszkowej, Witkiewicza, Turystycznej, Asnyka, Sielskiej, Płowieckiej i Głowackiego.

Na drogach krajowych trwają także inwestycje przeprowadzane i finansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Widoczne są już postępy prac na ul. Kolejowej, Lipińskiego i Lwowskiej. W trakcie budowy jest obwodnica Sanoka.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE