Reklama

Droga jak złoto

Opublikowano:
Autor:

Droga jak złoto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Droga łącząca powiat sanocki i brzozowski od dawna prosiła się o remont. Na naprawę fatalnego stanu nawierzchni czekano aż 30 lat.

Problem wydawał się nie do przejścia. Kilka lat temu powiat brzozowski przeprowadził modernizację jezdni po swojej stronie. Do remontu zostało około kilometra drogi znajdujący się na terenie powiatu sanockiego. Walkę o ten trakt prowadzili głównie mieszkańcy. Napisali do ministerstwa petycję, pod którą złożyło podpisy aż 700 osób.

Szczególny wkład w działania miał Janusz Cecuła, radny powiatu sanockiego. Żeby  zdobyć potrzebne pieniądze na remont, wziął dwa dni urlopu i pojechał do Warszawy, gdzie udało mu się pozyskać aż 290 tys. złotych z ministerstwa. Ta kwota stanowiła aż 70% potrzebnych funduszy. Pozostałą cześć w wysokości 110 tys. Złotych dołożył powiat.

– To jest strategiczna droga – mówi Cecuła. – W przypadku kolizji na terenie Humnisk czy Grabownicy ruch samochodów kierowany jest tą trasą. Nie ma innej alternatywy. Dla mnie to był paradoks, że wyłożenie kilometra drogi urosło do rangi wielkiego problemu.

W ostateczności wszyscy mieszkańcy są bardzo zadowoleni. W końcu mogą spokojnie przejechać, nie martwiąc się, że urwą koło. Jak twierdzą, to jest ich „okno na świat”.

Asfalt udało się położyć tuż przed pierwszymi opadami śniegu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE