Reklama

Dodatkowe klasy w Zahutyniu

Opublikowano:
Autor:

Dodatkowe klasy w Zahutyniu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mając na uwadze artykuł zatytułowany "Zahutyń nie poddaje się", opublikowany w Korso Gazeta Sanocka nr 37/2017 w dniu 14 września 2017 roku, Urząd Miasta i Gminy Zagórz prezentuje stanowisko, które nie zostało uwzględnione w artykule.

W związku z debatą wywołaną odmową zmiany struktury Szkoły Podstawowej w Zahutyniu władze Urzędu Miasta i Gminy Zagórz rozmawiają z mieszkańcami i przekazują im obszerne informacje, iż podstawą do zaniechania ww. działań stała się gruntowna analiza, na którą złożyły się m.in. takie czynniki jak liczba dzieci w poszczególnych szkołach na terenie gminy, koszty finansowania szkół oraz odległość dzieląca poszczególne placówki edukacyjne. Wyniki analizy wyraźnie wskazują na bardzo wysokie koszty finansowe takiego przedsięwzięcia. Finansowanie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu stanowi najwyższy koszt w przeliczeniu na jedno dziecko ze wszystkich placówek oświatowych w całej gminie. Zmiana struktury szkoły w Zahutyniu bezpośrednio przełożyłaby się zarówno na budżet całej gminy, a co za tym idzie – na prowadzone dotychczas działania oraz zaplanowane inwestycje.

Każde z dzieci uczęszczających do klas 1-3 w Zahutyniu ma możliwość swobodnego wyboru placówki, w której będzie kontynuowało naukę, jak również ma zapewniony transport do szkoły. Rozwiązanie proponowane przez rodziców przekracza możliwości budżetowe gminy, narażając na straty prowadzone dotąd placówki oświatowe. Troska o dobro lokalnych społeczności oraz walka o sprawy z nią związane stanowi element konstruktywnego dialogu pomiędzy mieszkańcami a władzami gminy, jednak o wyniku rozmów bardziej niż dobra wola decydują realne możliwości oraz rzetelna statystyka.

Zadaniem stojącym przed Urzędem Miasta i Gminy Zagórz jest zarządzanie środkami publicznymi w sposób, który pozwoli na jak najbardziej efektywny rozwój całej gminy. Dokładamy wszelkich starań, aby uważnie wsłuchiwać się w głos mieszkańców oraz w miarę możliwości w jak największym stopniu pomagać w rozwiązywaniu istotnych problemów. Niemniej o każdej ważnej dla mieszkańców decyzji decyduje szereg istotnych czynników, których suma jest kluczowa w podejmowaniu decyzji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE