Reklama

Do domu helikopterem

Opublikowano:
Autor:

Do domu helikopterem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Walka o przysłowiową piędź ziemi może przybrać niewyobrażalne rozmiary, a narosłe konflikty międzysąsiedzkie i międzyludzkie może rozstrzygnąć tylko sąd.

Żeby dojechać do gospodarstwa państwa Fandrejewskich w Rozpuciu, należy pokonać spory kawałek wyasfaltowanej drogi gminnej. Potem trzeba odbić w prawo wzdłuż szpaleru drzew i drogą szutrową trzeba przejechać jeszcze kilkaset metrów. Wokół rozpościera się las bukowo-jodłowy. Słowem, urokliwa i na pierwszy rzut oka spokojna okolica. Jednak od ponad miesiąca w tym miejscu gospodarze nie mają przejazdu do swojej posesji. Dosłownie, są odcięci od świata. Do domu chodzą piechotą, zostawiając samochód przed rogatywkami, ponieważ część ich drogi zgodnie z prawem zajął sąsiad.

Kto właścicielem?

Sprawa swój początek ma jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku. Wspomniana kilkusetmetrowa szutrowa droga przed 1997 rokiem figurowała jako droga gruntowa dojazdowa do pól i m.in. gospodarstwa państwa Fandrejewskich. Potwierdzały to pisma ówczesnego wójta Kazimierza Kociszewskiego z 19 kwietnia i 26 kwietnia 1993 roku oraz 5 grudnia 1994 roku. W drugim piśmie wójt Kociszewski wyraźnie zaznaczył skomunalizowanie drogi, czyli administrowanie jej przez gminę jako dojazdowej. W 1997 roku 11 listopada poprzez sporządzony akt notarialny ta sama droga jednak przeszła pod jurysdykcję Lasów Państwowych (Nadleśnictwo Brzozów). Wójt Kociszewski swoją decyzję tłumaczył tym, że teren ten został omyłkowo skomunalizowany i że nie jest on nikomu potrzebny. Prawnie Fandrejewscy zostali pozbawieni dojazdu do swojej posesji, o czym nie wiedzieli przez lata.

Cały tekst przeczytasz w najnowszym wydaniu Korso Gazety Sanockiej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE