Reklama

Deszczowy kermesz

Opublikowano:
Autor:

Deszczowy kermesz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jubileuszowy Kermesz Karpackich Smaków upłynął pod znakiem rzęsistego deszczu. Jednak ulewa nie przeszkodziła miłośnikom mrzygłodzkich imprez w udanej zabawie. Na koncercie gwiazdy wieczoru zjawiły się tłumy.

Jak każdego roku, tak i w tym, organizatorzy postarali się o liczne atrakcje dla przybyłych gości. Nie zabrakło różnorodnych smaków: kulinarnych, muzycznych i artystycznych. Kermesz ma za zadanie promocję regionu Karpat: rodzimych artystów, jadła, rzemiosła artystycznego i zwyczajów.

W tym roku na uczestników imprezy czekały liczne występy: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce i mażoretek Impuls, zespołu Ale Cantare, kapeli Biesiada, zespołu Forever Young, kapeli folkowej „Góralska Hora”, grupy „Credo” i zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”.

Oprócz tego na publiczność czekały liczne stoiska wystawiennicze, gdzie można było spróbować m.in. regionalnych smaków. Takie wypieki przygotowały na przykład gospodynie z Falejówki. Nie zabrakło też wiklinowych przedmiotów, ręcznie robionych chust i koronek, ceramicznych figurek czy garnków.

– Takiej imprezy jak w Mrzygłodzie, to chyba nie ma nigdzie indziej – twierdzi Agnieszka z Krakowa. – Wspaniała muzyka, ciekawe stoiska, wszystko zapięte na ostatni guzik. Piękne krajobrazy dodatkowo potęgują magię tego miejsca.

Pod wrażeniem byli również członkowie zespołu Credo, którzy zapewnili, że chcieliby ponownie przyjechać do Mrzygłodu, ale tym razem na dłużej.

– Koncertowaliśmy kiedyś w Ustrzykach – opowiada Darek, jeden z członków zespołu. – Chłopaki mówili mi, że w Bieszczadach jest pusto i dziko. Przekonałem się, że to nie jest prawda. Ludzi było mnóstwo, a publiczność była wspaniała!

Impreza zrobiła również pozytywne wrażenie na Annie Hałas, wójcie gminy Sanok.

– Tegoroczny, jubileuszowy kermesz oceniam pozytywnie – mówi. – Bardzo podobały mi się występy wszystkich zespołów. Sądzę, że jedynym mankamentem imprezy była tylko pogoda. Pomimo tego, że padał deszcz i były trudności z dojazdem, przyjechało mnóstwo ludzi. Wszyscy, którzy tam przybyli, świetnie się bawili.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE