Reklama

Debaty nie będzie? Burmistrz zabiera głos

Opublikowano:
Autor:

Debaty nie będzie? Burmistrz zabiera głos - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę o godzinie 12 przedstawiciele pięciu lokalnych mediów spotkali się w kawiarni, aby uzgodnić szczegóły debaty dwóch kandydatów walczących o fotel burmistrza Sanoka.

Informację o spotkaniu otrzymali wszyscy zainteresowani drogą elektroniczną. Wszyscy pojawili się w wyznaczonym miejscu i czasie, za wyjątkiem przedstawicieli komitetu Tomasza Matuszewskiego. W związku z zaistniałą sytuacją Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, wydał oświadczenie.

"Bardzo dziękuję przedstawicielom wszystkich sanockich mediów, którzy przybyli na spotkanie w sprawie debaty przedwyborczej, które odbyło się dzisiaj w o godz. 12.00. Niestety na spotkanie nie dotarł nikt ze sztabu pana Tomasza Matuszewskiego. Propozycję debaty przed drugą turą złożyłem poprzez przedstawicieli mojego sztabu już na spotkaniu w sprawie pierwszej debaty, do której nie doszło. Bardzo zależało mi na tym, by debata między mną a Tomaszem Matuszewskim była obiektywna i dostępna dla jak największej ilości mieszkańców Sanoka. Dlatego zaproponowałem spotkanie razem z wszystkimi mediami i sztabem KWW Łączy nas Sanok, w celu wypracowania jak najdogodniejszej formuły debaty dla wszystkich.

Na spotkaniu padły konkretne propozycje zasad, miejsca i daty debaty z uwzględnieniem także możliwości technicznych jak i kalendarza pracy redakcji. Ze względu jednak na nieobecność nikogo z drugiego sztabu, takie ustalenia mogłyby zostać odebrane jako jednostronne. Dlatego na tym etapie nie zapadła ostateczna decyzja o przeprowadzeniu debaty. Odczytuję zachowanie sztabu Pana Matuszewskiego jako grę na czas.

Jeszcze raz dziękuję sanockim mediom za zainteresowanie programami kandydatów i merytoryczną rozmową między nimi w postaci obiektywnej debaty".

Tadeusz Pióro

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE