Reklama

Czytelnicy piszą: Konkurs Ozdób Wielkanocnych w Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku

Opublikowano:
Autor:

Czytelnicy piszą: Konkurs Ozdób Wielkanocnych w Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Internacie Zespołu Szkół Nr 2 w Sanoku zapachniało wiosną i świętami Wielkiej Nocy za sprawą zorganizowanego Konkursu Ozdób Wielkanocnych, który miał miejsce 20 marca br.

Uczestnicy przywieźli ze sobą nie tylko piękne, kolorowe, misternie wykonane tradycyjne, świąteczne dekoracje, lecz również radosny, wiosenny i świąteczny nastrój.

Pomimo niesprzyjającej i zupełnie niewiosennej aury uczestnicy konkursu udowodnili, że  nie ma takiej zimy, której nie pokonałaby wiosna, święta i zaprezentowali elementy najpiękniejszych, polskich tradycji  rękodzieła artystycznego z lekką nutką współczesnego twista.

Wychowankowie Internatu z Nowosielec nie mieli sobie równych w quizie wiedzy o tradycjach, zwyczajach i obyczajach staropolskich i zgarnęli niemal wszystkie nagrody w tej konkurencji.

Młodzież z Internatu Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku zadziwiła organizatorów pomysłowością i wykorzystaniem naturalnych, ekologicznych materiałów do tworzenia niezwykłych kompozycji. Jednak prawdziwym wyzwaniem dla konkursowego Jury w składzie: pani Magdalena Zając, Bożena Chabros- Jaklik i Edyta Paluch było wybranie najpiękniejszej ozdoby na świąteczny stół. A było z czego wybierać: począwszy od tradycyjnego kosza wielkanocnych pisanek ręcznie barwionych i drapanych, poprzez bibułkowe bukiety, świeczniki ze skorupek jajek, aż do koronkowych, babcinych serwetek przerobionych na kosz z wielkanocnymi ozdobami.

Ostatecznie wybór padł na koronkową kompozycję Karoliny Rusztowicz z Internatu ZS Nr 2 i to ona zdobyła I miejsce.

II miejsce zajęli reprezentanci Internatu ZS Nr 5 w Sanoku, czyli Anna Brodzicka, Gabriela Miszczak i Dorota Świgoń, którzy  tradycyjny, wielkanocny kosz zaprezentowali  w nowatorskiej odsłonie, zaś miejsce III przypadło Mateuszowi Harabaszowi z Internatu  w Nowosielcach za klasyczne, ręcznie zdobione pisanki.

Biorąc pod uwagę ogromny wkład pracy, pomysłowość i kreatywność młodzieży Jury przyznało także wyróżnienia dla: Anity Winiarskiej (ZS2) za kosz wiosennych kwiatów, Agaty Chrobak (ZS2) za dekorację w formie pisanki, świecznik Karoliny Sabat (Nowosielce)  i stroik Doroty Świgoń (ZS5).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE