Reklama

Czy mury runą?

Opublikowano:
Autor:

Czy mury runą? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwa tygodnie temu pisaliśmy o kamienicy w centrum miasta, której mury dosłownie popadają w ruinę. Dzięki naszej interwencji Urząd Miasta w Sanoku wreszcie zabrał głos w tej sprawie.

Budynek przy ulicy 3 Maja 15 i 19 nie był remontowany z zewnątrz od przeszło 35 lat. Rodzina Dendurów, która mieszka w kamienicy, toczy walkę z wiatrakami. Jej wołanie o pomoc było nieustannie ignorowane przez tutejszy magistrat. Ustaliliśmy jednak, że Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Sanoku jeszcze w maju wystosowało do burmistrza pismo, w którym prosi o niezwłoczną likwidację zagrożeń i podjęcie działań oraz pokrycie wszelkich kosztów prac remontowych.

– Gmina Miasta Sanoka zleci do wykonania ekspertyzę techniczną budynków – wyjaśnia Edward Olejko, zastępca burmistrza. – Przedmiotowa opinia, która będzie zawierała ocenę stanu technicznego oraz analizę uszkodzeń, pozwoli podjąć decyzję w sprawie remontu.

Ekspertyza po 35 latach oczekiwań jest pewnego rodzaju światełkiem w tunelu dla mieszkańców kamienicy. Pytanie tylko, kiedy zostanie wykonana, bo nie podano nam żadnej daty...

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE