Reklama

Czy bezpiecznie jest pić wodę z kranu? [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Czy bezpiecznie jest pić wodę z kranu? [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W upalne dni nawodnienie jest bardzo ważne. Najlepiej posłuży do tego woda. Wiele z nas kupuje ją butelkowaną, a część korzysta z "kranówki". Jednak od wielu lat uważa się, że woda z kranu nie jest do końca bezpieczna. Czy faktycznie tak jest? Odpowie nam na to pytanie Dr Dawid Myśliwiec.

Dr Dawid Myśliwiec - urodzony w Lublinie, doktor chemii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, autor książki "Przepis na człowieka czyli krótki wstęp do odpowiedzi na pytanie: dlaczego jesteśmy, jacy jesteśmy", naukowiec, popularyzator nauki, znany z prowadzenia kanału popularnonaukowego "Uwaga! Naukowy Bełkot" na platformie YouTube, zwycięzca konkursu Popularyzator Nauki 2019, organizowanego przez Polską Agencję Prasową i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Są pytania mało ważne, umiarkowanie ważne, ważne, bardzo ważne i takie, które do końca nie wiemy jak ważne są. Jednym z nich jest pytanie o to, czy powinniśmy pić wodę z kranu, która (co prawda) jest 2-3 tysiące razy tańsza od tej butelkowanej... ale przecież pochodzi z sieci wodociągowej... a ona jest w ziemi i tam są rury... i pobiera się ją z rzek... no musi być coś z nią nie tak... prawda? Odpowiedź w filmie.

- mówi Dawid Myśliwiec

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE