Reklama

Czujność Terytorialsów nie zawiodła - pijany kierowca zatrzymany

Opublikowano:
Autor:

Czujność Terytorialsów nie zawiodła - pijany kierowca zatrzymany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pijany kierowca po kolizji z innym pojazdem chciał uniknąć odpowiedzialności i zaczął uciekać. Żołnierze niżańskiego batalionu – 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z kolegą z 16. Batalionu Saperów zachowali czujność i zatrzymali pijanego kierowcę, który próbował uniknąć odpowiedzialności poprzez ucieczkę.

Uszkodzone dwa samochody, brama wjazdowa oraz ogrodzenie - to bilans zdarzenia do którego doszło 1 czerwca w miejscowości Stany k. Bojanowa. Kierujący pojazdem marki opel, będąc pod wpływem alkoholu najpierw doprowadził do kolizji, a następnie chcąc uniknąć kary rozpoczął ucieczkę. Wykonując manewr omijania dodatkowo potrącił samochód, którym wracali po służbie do domu żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska wraz z kolegą z 16. Batalionu Saperów.

 

- Zostaliśmy zatrzymani przez innego kierowcę, który poprosił nas o pomoc. Podszedłem do samochodu i poprosiłem kierowcę o opuszczenie pojazdu. W tym samym czasie kierujący zaczął gwałtownie cofać uderzając w samochód, który stał za nim, a następnie rozpoczął ucieczkę uderzając w pojazd, którym podróżowaliśmy. Widząc taką sytuację ruszyliśmy za nim aby go zatrzymać, w międzyczasie zadzwoniliśmy na policję informując o zaistniałym zdarzeniu. W tym czasie pijany kierowca skręcił
w drogę wewnętrzną, kontynuując ucieczkę zdemolował bramę wjazdową i dwa przęsła ogrodzeniowe na prywatnej posesji. Ostatecznie zatrzymaliśmy agresywnego kierowcę i przekazaliśmy patrolowi policji
– relacjonuje jeden z żołnierzy podkarpackich terytorialsów.

 

Postawa żołnierzy, którzy nie zawahali się, by powstrzymać pijanego kierowcę jest bez wątpienia godna naśladowania. Pokazali, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko” jest przez wojskowych Podkarpackiej Brygady realizowane w codziennej służbie z pełnym zaangażowaniem, a pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji.

 

Źródło: 3.PBOT

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE