Reklama

Ćwierć miliona turystów na bieszczadzkich szlakach

Opublikowano:
Autor:

Ćwierć miliona turystów na bieszczadzkich szlakach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tegoroczne wakacje na szlaki piesze Bieszczadzkiego Parku Narodowego weszło ponad 250 tysięcy zwiedzających.

- W lipcu odwiedziło nas ponad 104 tysiące osób, w sierpniu zaś ponad 147 tysięcy.  W porównaniu z wakacjami roku 2017. frekwencja była o około 4 procent  niższa, co związane było zapewne z nie najlepszą pogodą w lipcu - informuje kierownictwo Parku.

Najwięcej wejść w lipcu i sierpniu zanotowano z Wołosatego w kierunku Tarnicy - 38,2 tysiąca i Rozsypańca - 12,1 tysiąca oraz z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską - 46,5 tysiąca.

Bieszczadzki Park Narodowy został utworzony w 1973 roku. W 1992 roku stał się częścią Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”. Jest trzecim co do wielkości parkiem narodowym na terenie Polski i największym parkiem narodowym w polskich górach.

Na jego obszarze leży także najbardziej na południe wysunięty punkt Polski, położony przy granicy z Ukrainą, szczyt Opołonek (1028 m n.p.m.). Gatunkiem „herbowym” Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest ryś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE