Reklama

Co z mostem na Białogórskiej?

Opublikowano:
Autor:

Co z mostem na Białogórskiej?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na obecnie istniejący most skarżą się okoliczni mieszkańcy, skarżą się także turyści, którzy odwiedzają sanocki Skansen i tereny wokół Sanu. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, że tymczasowy most przy ulicy Białogórskiej, który bagatela służy już ponad dwadzieścia lat, jest udręką m.in. dla gości hotelu zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie obiektu.

W związku z trwającymi przygotowaniami zagospodarowania brzegów Sanu i pustego placu przy ulicy Białogórskiej rozgorzały  na nowo dyskusje dotyczące przyszłości mostu.

- Przeanalizowaliśmy tereny zalewowe, szerokość koryta rzeki i doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie zbudować nowy most u zbiegu ulic Mickiewicza, Krasińskiego, Młynarskiej, Białogórskiej - mówi Jan Wydrzyński, przewodniczący Komisji Infrastruktury Miejskiej, jednocześnie naczelnik Wydziału Komunikacji Transportu Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Zgodę na inwestycję i chęć pomocy ze strony miasta wyraził także burmistrz Tadeusz Pióro.

- Starostwo może partycypować o rządowe środki w ramach programu "Mosty plus", może też szukać innych źródeł finansowania. W każdym razie to oni muszą uruchomić całą procedurą, a my jako miasto na pewno ich wesprzemy - mówi dla Korso Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Początkiem września na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Miejskiej swoją aprobatę przez aklamację wyraziło także ośmiu członków komisji.

Jak zdradza Jan Wydrzyński, wsparciem finansowym dla inwestycji mogłaby być sprzedaż obecnego mostu (dzieląc go na trzy części) na przykład gminie Sanok lub innej jednostce samorządowej.

- Istnieją miejscowości, w których przydałaby się nowa przeprawa mostowa. Nasz obiekt można by było wypiaskować, zrewitalizować i odsprzedać zainteresowanym gminom, w ten sposób pozyskalibyśmy jakąś część pieniędzy na naszą inwestycję - dodaje przewodniczący.

Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego w Sanoku sprawa nowego mostu i jego ewentualnej nowej lokalizacji będzie rozpatrzona podczas najbliższego posiedzenia zarządu powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE