Reklama

Co warto wiedzieć o wyborze oferty domków z drewna?

Opublikowano:
Autor:

Co warto wiedzieć o wyborze oferty domków z drewna? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Posiadanie własnego domku letniskowego lub całorocznego to coraz bardziej popularny trend wśród Polaków. Nie ma w tej tendencji niczego szczególnie zaskakującego, raczej jest to swego rodzaju znak obecnych realiów. Mamy coraz mniej wolnego czasu, jesteśmy coraz bardziej zmęczeni, przez co siłą rzeczy poszukujemy alternatywnych form wypoczynku. Cotygodniowe wypady zagranicę nie zawsze są w stanie spełnić nasze oczekiwania, przede wszystkim dlatego, że w ten sposób niekoniecznie udaje się nam wypocząć. Ciekawą opcją wydają się więc letniskowe lub całoroczne domy z drewna.

W tym wypadku nie musimy martwić się żadnymi problemami organizacyjnymi: po prostu wyjeżdżamy na działkę oddaloną o godzinę lub pół godziny drogi od naszego miasta. Również wypoczynek zyskuje zupełnie inny wymiar jakościowy. Sam zakup domku z drewna to jeszcze nie wszystko. Naprawdę warto nieco bliżej poznać tę tematykę, abyśmy byli w stanie wybrać ofertę naprawdę dobrego producenta. Do wywiadu zaprosiliśmy Pana Przemysława Balcewicza, który jest prezesem firmy Eko Architektura, od wielu lat uznawanej za jednego z liderów rodzimej branży domków z drewna.

Jakie faktory należy brać pod uwagę wybierając domy z drewna?

Domki drewniane to tematyka, która może wydawać się prosta i nieskomplikowana. Jak jednak przekonamy się w trakcie wywiadu z Panem Przemysławem Balcewiczem, są to jedynie pozory. Na co więc klient powinien zwracać uwagę przy wyborze oferty konkretnego producenta? Prezes Eko Architektury odpowiada: Na samym początku warto wziąć pod uwagę renomę producenta. Jest ona podstawową rękojmią wysokiego standardu usług. Przejdźmy jednak do konkretów. Wybierając ofertę domków z drewna klient powinien zwrócić uwagę na szereg podstawowych parametrów. Liczy się więc jakość izolacji cieplnej oraz klasa energetyczna konstrukcji. W Eko Architekturze oferujemy domy z drewna w wysokim standardzie energooszczędności A oraz A+. Zapewnia to nie tylko odpowiednią temperaturę wnętrza, ale również znacznie mniejsze zużycie energii. Ponadto, klasa energetyczna w sporej mierze determinuje także odporność konstrukcji na destruktywne działanie czynników atmosferycznych. Kolejny ważny parametr to materiał wykonania. Stosujemy jedynie starannie selekcjonowane drewno o wilgotności 14-18%, co już samo w sobie zapewnia znacznie lepszą wytrzymałość konstrukcji. Do tego warto dodać technologie stosowane w zakresie zabezpieczenia drewna, ponieważ sama jakość materiałów oraz energooszczędność to jeszcze nie wszystko.

Bardzo zaciekawiła nas odpowiedź Pana Przemysława Balcewicza. Ze słów prezesa Eko Architektury wynika, iż aby domy z drewna naprawdę były w stanie efektywnie służyć klientowi, muszą być wykonywane według najwyższych standardów. Czy nasza konkluzja jest słuszna? Pan Przemysław Balcewicz odpowiada: Jak najbardziej tak! Budowa dobrego domku z drewna to proces składający się z wielu wymiarów i żadnego z nich po prostu nie można traktować "po macoszemu". Niedopatrzenie w jednym elemencie(np. izolacji cieplnej) może całkowicie anulować korzyści z wysokiego standardu zachowanego na innych polach. Przedstawię to na przykładzie: korzystanie z wysokiej jakości drewna ma wręcz fundamentalne znaczenie. Jeśli jednak domek nie zostanie zaopatrzony w wysokiej jakości technologię izolacji cieplnej, ostateczny efekt będzie mizerny, ponieważ konstrukcja okaże się wysoce podatna na wpływ zimna lub wilgoci.

Pozostaje nam jedynie zgodzić się z Panem Przemysławem Balcewiczem. W dalszej części wywiadu postaramy się dopytać Pana Prezesa o pewien aspekt, który zwrócił naszą uwagę.

Domy z drewna a transport

Zauważyliśmy, że Eko Architektura oferuje swoim klientom nie tylko budowę konstrukcji z drewna według wielu różnych szablonów a także na zamówienie indywidualne, ale także transport już gotowego domku. Czy jest to jedynie dodatek do oferty podstawowej, czy może domy z drewna po prostu muszą być transportowane do klienta według określonych procedur? Przemysław Balcewicz tłumaczy: Bardzo cieszę się, iż zwrócili Państwo uwagę na ten aspekt. Profesjonalny transport odgrywa naprawdę ważną rolę z perspektywy zachowania konstrukcji w dobrej kondycji. Pamiętajmy, że mówimy o domkach wykonanych z drewna, które przecież nie jest materiałem aż tak odpornym, jak cegła czy beton. W Eko Architekturze uważamy, że naszym zadaniem jest naprawdę kompleksowa obsługa klienta, a nie jedynie wykonanie projektu. Stąd też oferujemy także profesjonalny i bezpieczny transport już zrealizowanych projektów.

Rozumiemy. Można więc powiedzieć, że dobry producent oferujący domy z drewna paradoskalnie nie powinien poprzestawać na samej produkcji. Bardzo dziękujemy prezesowi Eko Architektury za udzielenie odpowiedzi na nasze pytania. Dowiedzieliśmy się dzięki Panu Przemysławowi Balcewiczowi wielu ciekawych rzeczy, które teraz możemy przekazać naszym czytelnikom.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą domków ogrodowych: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE