Reklama

Cmentarz wysprzątany

Opublikowano:
Autor:

Cmentarz wysprzątany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak się okazuje, nasze interwencje przynoszą skutek. Śmieci ze "starego" cmentarza w Nowosielcach zostały w końcu usunięte.Zadzwonił do nas mieszkaniec gminy, który poinformował o przeprowadzonej w ostatnich dniach akcji. Wypowiedział również kilka gorzkich uwag na temat innych miejscowości w gminie Zarszyn.

- Wierni Kościoła polskokatolickiego w Bażanówce nie mają żadnych opłat - twierdzi. - Mimo to biorą sobie do domów śmieci  i spalają w piecach. Tak nie powinno być. Podobnie jest w Jaćmierzu, gdzie nie ma ani jednego kontenera, a  śmieci są palone lub oddawane do czarnych worków.

Jak podkreśla mężczyzna, kontenery są ustawione w Nowosielcach, Zarszynie, Pielni i Odrzechowej.

- Kosz był ustawiony na starym cmentarzu, ale dojazd jest tam kiepski i śmieciarka swego czasu zakopała się  - zaznacza. - Na tej drodze koniecznym jest wysypanie dużej ilości klinca i kamienia. Warto pomyśleć o tym, by rada sołecka podjęła starania o pieniądze na utwardzenie tego odcinka.

Jak opowiada, nie ma tu kontenera, a postawiono pojemniki 200-litrowe. Śmieci są wywożone na nowy cmentarz, mieszczący się koło kościoła.

Mężczyzna dodaje, że w ciągu roku uzbiera się na pewno kwota 15 tys. złotych za wywóz śmieci, który przeprowadza krośnieńska firma.

- Tylko w tym miesiącu zapłaciliśmy za to 4 tys. złotych - mówi oburzony. - Niech sprawiedliwości stanie się zadość i inne miejscowości wykażą, co robią z odpadami. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE