Reklama

Reklama

Chodnik wyborczy. Z dziurą na prawie 40 metrów

Opublikowano: 4 października 2018 10:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władze powiatu walczą o wyborcze głosy mieszkańców Posady. Ogłaszają więc szybki przetarg na budowę chodnika. Sęk w tym, że z dziurą na 38 metrów...

Mowa o chodniku przy ulicy Kościelnej na osiedlu Robotnicza w dzielnicy Posada w Sanoku. Kilkudziesięciometrowy trakt nagle się urywa, bo przecina go płot prywatnej posesji. Piesi muszą dalej poruszać się po jezdni lub przejść na drugą stronę ulicy.

Co gorsza, chodnik urywa się na zakręcie, gdzie kierowcy mają utrudnioną widoczność, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla pieszych. W przeszłości dochodziło już tutaj do niebezpiecznych sytuacji i wypadków. 

O budowie chodnika przy ulicy Kościelnej mówi się od lat, ale aby można było ruszyć z inwestycją, powiat musi dojść do porozumienia z właścicielem graniczącej z chodnikiem nieruchomości. A z tym jest problem.

Włodarze szukali więc innych rozwiązań. Pod uwagę brali m.in. przesunięcie osi jezdni, a także zwężenie chodnika na wysokości nieruchomości do 90 centymetrów. Próbowali też odkupić od właściciela nieruchomość, a kiedy to się nie powiodło, wywłaszczyć go. Strony nie doszły jednak do porozumienia, sprawa nadal jest w sądzie i czeka na rozstrzygnięcie. Nie przeszkodziło to jednak w ogłoszeniu przez Starostwo Powiatowe w Sanoku przetargu na budowę chodnika przy ulicy Kościelnej, z tym że trakt ma powstać w dwóch fragmentach, z dziurą na prawie 40 metrów w miejscu, gdzie trasa graniczy z nieruchomością. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 31 października tego roku. 

- Czynione są starania, aby do końca bieżącego roku zrealizować całość zadania, jednakże powiat jest zobowiązany, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa, wstrzymać się z zajęciem nieruchomości. Roboty rozbiórkowe oraz budowa brakującego fragmentu chodnika będzie mogła nastąpić po wyczerpaniu środków odwoławczych ze strony byłego właściciela nieruchomości i uprawomocnieniu się rozstrzygnięć, które zapadną w niniejszej sprawie przed organami administracji i sądami powszechnymi. Zależy nam na czasie ze względu na zbliżający się okres zimowy oraz konieczność rozliczenia otrzymanej pomocy finansowej do końca tego roku, ale wszystko musi odbyć się z poszanowanie praw stron, których bezpośrednio dotyczy planowana inwestycja - wyjaśnia Michał Cyran. 

Powiat wyłonił już wykonawcę. Jest nim Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa "A-Z".

Budowa chodnika według informacji przekazanych przez naczelnika ma kosztować nieco ponad 65 tysięcy złotych.

To będzie druga inwestycja za tej kadencji realizowana przez Powiat Sanocki w tej dzielnicy. W przeciągu czterech ostatnich lat starostwo przebudowało i wyremontowało internat w Zespole Szkół nr 2 i kupiła sprzęt dydaktyczny do tej placówki. Wszystko kosztowało nieco ponad milion złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Oki

    Raczej do spotu wyborczego Damian ka

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    andrzej

    To co przeczytałem,to jakiś scenariusz do nowego filmu Barei?