Reklama

Budżet Obywatelski dopiero po drugiej turze wyborów

Opublikowano:
Autor:

Budżet Obywatelski dopiero po drugiej turze wyborów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przesunie się termin składania wniosków w tegorocznej edycji sanockiego budżetu obywatelskiego. Procedura ruszy dopiero po drugiej turze wyborów na burmistrza.

- Faktycznie, procedura nieco się wydłuży - potwierdza Piotr Krzyszczyk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta w Sanoku. - Aktualnie przygotowujemy się do drugiej tury wyborów samorządowych i z budżetem możemy ruszyć dopiero po wyborach - dodaje naczelnik.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada. Dopiero po tym terminie mieszkańcy będą mogli zgłaszać inwestycje do realizacji.

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy siedmiu dzielnic będą mieli do równego podziału 420 tysięcy. Wybory będą ważne, jeśli zagłosuje przynajmniej pięć procent mieszkańców danej dzielnicy.

Inwestycję do realizacji w ramach BO będzie mógł zgłosić każdy mieszkaniec Sanoka, który znajdzie co najmniej dziesięć osób, które poprą jego projekt. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos tylko na jedną inwestycję w swojej dzielnicy.

W tej edycji nie będzie możliwości głosowania poprzez aplikację internetową. Firma, która do tej pory obsługiwała aplikację, wycofała się ze współpracy.

Głosowanie odbędzie się w tradycyjny sposób poprzez karty do głosowania. Zmienią się też punkty, gdzie będzie można oddać głos. Urząd miasta będzie na bieżąco informował o nowych lokalizacjach na swojej stronie internetowej.

Budżet obywatelski został wprowadzony decyzją burmistrza Sanoka w 2015 roku. Pierwsza edycja miała charakter ogólnomiejski, kolejne dzielnicowy. W trzech poprzednich na realizację wybranych przez mieszkańców inwestycji sanocki magistrat przeznaczył ponad milion złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE