Reklama

BRZOZÓW: Policjanci interweniowali wobec osób łamiących zakazy w związku z epidemią [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

BRZOZÓW: Policjanci interweniowali wobec osób łamiących zakazy w związku z epidemią [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezwzględny zakaz grupowania się osób, to jeden z zakazów, do którego wszyscy powinniśmy się stosować. Policjanci podczas codziennej służby zwracają szczególną uwagę i bezwzględnie reagują, gdy nie jest to respektowane.

W czwartek mundurowi dwukrotnie interweniowali wobec osób, które pomimo zaostrzonych przepisów zignorowały je. Wobec czterech mężczyzn zostaną skierowane wnioski do sądu, a jeden został już ukarany mandatem. Policja apeluje o poważne podejście do istniejącego zagrożenia i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Policjanci codziennie, wielokrotnie sprawdzają miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Kontrolują osoby objęte kwarantanną, czy faktycznie się izolują i stosują do nakazów. Wszystko po to, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.   

W czwartek funkcjonariusze dwukrotne interweniowali w związku z gromadzeniem się osób w miejscach publicznych.

  • Około godz. 12.30, w rejonie jednego ze sklepów w Brzozowie trzech mężczyzn, którzy nie zważając na obowiązujący zakaz grupowania się osób, spotkali się ze sobą i rozmawiając nie zachowywali odpowiedniego dystansu.
  • Podobna interwencja miała miejsce około godz. 17.30, na terenie miejscowości Górki. Tam dwaj mężczyźni w miejscu publicznym, siedząc obok siebie całkowicie zignorowali zakaz gromadzenia się i zachowywania bezpiecznej odległości - 2 metrów od innych osób.  

Tylko jeden z mężczyzn rozumiał w jaki sposób dopuścił się wykroczenia. 61-latek został ukarany mandatem. Wobec pozostałych czterech mieszkańców powiatu brzozowskiego zostaną skierowane wniosku o ukaranie do sądu.  

Policja apeluje o rozsądek i poważne podejście do obowiązujących zakazów. Koronawirus to poważna choroba zakaźna. Zróbmy więc wszystko co możliwe, by nie dać mu szans na rozprzestrzenienie się, a wprowadzone ograniczenia i zakazy mają tylko te działania uskutecznić. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich respektujmy zalecenia rządowe. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE