Reklama

Biskup Solarczyk prosi młodzież o odpowiedzialność za życie i zdrowie innych

Opublikowano:
Autor:

Biskup Solarczyk prosi młodzież o odpowiedzialność za życie i zdrowie innych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP bp Marek Solarczyk składa podziękowanie młodzieży i dalej prosi o odpowiedzialność za życie i zdrowie innych.

W informacji przekazanej PAP w sobotę przez biuro prasowe Episkopatu Polski, bp Solarczyk dziękuje młodzieży za odpowiedzialność i sumienność, jeśli chodzi o wypełnienie wszystkich zaleceń, które mają służyć ich zdrowiu i życiu, ale również zdrowiu i życiu tych, którzy są wokół nich. Prosi również, aby czas, który został nam dany, "był wielką zachętą do odpowiedzialności".

Bp Solarczyk podziękował młodym za ich odpowiedzialność i zaangażowanie w rekolekcje internetowe, wolontariat i pomoc wspólnotom parafialnym. "Chcę wam przede wszystkim podziękować za wasze zaangażowanie, za waszą odpowiedzialność, za wszystko co potwierdzacie poprzez waszą aktywność, jeżeli chodzi o sprawy duchowe, również poprzez zaangażowanie w różne formy rekolekcji internetowych. Dziękuję wam za włączenie się w różne formy wolontariatu i pomoc osobom potrzebującym oraz za kontynuowanie, choć w innej formie, edukacji" – powiedział przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP. Dodał, że ten czas wymaga od wszystkich wielkiej odpowiedzialności.

Według CBOS, część młodych ludzi nie przestrzega ograniczeń dotyczących epidemii. "Apele o przestrzeganie ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 powinny być adresowane do grup skłonnych do bagatelizowania niebezpieczeństw z nią związanych. A więc przede wszystkim do ludzi młodych (do 35. roku życia), którzy częściej niż inni lekceważyli wyjątkowość tej choroby, niespecjalnie bali się zarażenia" - czytamy w opublikowanym w czwartek opracowaniu CBOS.

Również Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaapelowało do młodych, by nie bagatelizowali zagrożenia koronawirusem. "Potraktujmy sytuację poważnie. Nie bagatelizujmy zagrożenia. Stosujmy się do zaleceń władz państwowych. W obecnej sytuacji odpowiedzialność jest fundamentalnym narzędziem uratowania zdrowia i życia naszego społeczeństwa. Nasze indywidualne zachowania i myślenie zawsze znajdą odbicie w życiu innych. Kryzys, w jakim się znaleźliśmy, dobitnie to pokaże” – czytamy w piątkowym oświadczeniu KSM. (PAP)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE