Reklama

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku z dotacją Ministerstwa Zdrowia!

Opublikowano:
Autor:

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku z dotacją Ministerstwa Zdrowia! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 22.08.19. Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku otrzymało informację z Ministerstwa Zdrowia o pozytywnym rozpatrzeniu wniosków ,, o udzielenie w 2019r. dotacji na zakup ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego’’.

Rozmowy na temat pilnej potrzeby zakupu ambulansów dla Bieszczadzkiego Pogotowia były prowadzone przez władze powiatu sanockiego od dłuższego czasu. Temat ten, był również poruszany na spotkaniu w lipcu w Ministerstwie Zdrowia przez Pana Starostę Stanisława Chęć, gdzie zostały przekazane optymistyczne informacje w tej kwestii przez panią Minister Szczurek – Żelazko.

31 lipca została przekazana informacja z ministerstwa o planowanym sfinansowaniu zakupu czterech ambulansów dla Bieszczadzkiego Pogotowia. W związku z powyższym Pogotowie złożyło wnioski na dotację, które zostały pozytywnie rozpatrzone.

Dotacja jest przeznaczona na zakup 4 ambulansów do wysokości 400 tys. zł na jeden ambulans.

W tej kwocie mieści się cena ambulansu medycznego typu C z noszami i defibrylatorem.

Uzyskanie dotacji znacznie poprawi jakość wykonywanych świadczeń w zakresie ratownictwa medycznego. Sprawny i nowoczesny sprzęt gwarantuje szybsze dotarcie do pacjenta i daje większe szanse na jego przeżycie, zapewni również większy komfort pracy ratowników medycznych co wpłynie na wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców czterech powiatów: sanockiego, bieszczadzkiego, leskiego i brzozowskiego, na terenie których od 1 kwietnia funkcjonuje Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe w Sanoku jako samodzielny publiczny podmiot leczniczy.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe już uruchomiło procedurę przetargową na łączną kwotę 1mln. 600 tys. zł.

Otrzymana informacja wzbudziła duży entuzjazm i radość dyrekcji, jak również pracowników pogotowia. Po raz pierwszy w historii pogotowie otrzymało tak ogromne wsparcie finansowe.

 

Powiat Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE