Reklama

BIESZCZADY: Zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Bangladeszu

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: Zatrzymano dwóch nielegalnych imigrantów z Bangladeszu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze SG z Bieszczad zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pieszo przekroczyli granicę państwa z Ukrainy do Polski. Okazało się, że nielegalni imigranci to obywatele Bangladeszu. W ramach readmisji uproszczonej cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

6 maja 2020 r. funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w rejonie bieszczadzkiej miejscowości Kalnica (powiat leski) zatrzymali dwóch imigrantów z Bangladeszu (22 i 32 l.) Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przebadani przez lekarza. Stan ich zdrowia został oceniony jako dobry. Mężczyźni nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Przyznali, że granicę z Ukrainy do Polski przekroczyli pieszo. Wcześniej poruszali się w grupie, która przeszła na Słowację. Celem ich podróży miały być kraje Europy Zachodniej.

Dzisiaj (8 maja), po przeprowadzeniu stosownych czynności administracyjnych zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Z uzyskanych informacji od słowackich służb policyjnych wynika, że w tym samym czasie, po słowackiej stronie granicy zatrzymano grupę 10 imigrantów i ujawniono jeden przypadek śmiertelny.

Od połowy marca br. tj. od czasu wprowadzenia reżimu sanitarnego związanego z epidemią Covid-19 są to pierwsi nielegalni imigranci zatrzymani na tzw. granicy zielonej w Bieszczadach.

Od początku bieżącego roku Straż Graniczna zatrzymała 49 nielegalnych imigrantów - mówi Elżbieta Pikor z BiOSG.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE