Reklama

BIESZCZADY: UWAGA TURYŚCI! Na szlakach jest mokro i bardzo ślisko

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY: UWAGA TURYŚCI! Na szlakach jest mokro i bardzo ślisko - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystkie szlaki turystyczne na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego są dostępne dla turystów.

Po intensywnych opadach deszczu, występujących przez ostatnie dwa tygodnie, na szlakach jest mokro i bardzo ślisko. W wielu miejscach występują kałuże i błoto. Wyjdź w góry odpowiednio wyposażony - wędrówka w takich warunkach wymaga odpowiedniego obuwia.

Znów można korzystać z obiektów małej infrastruktury. Dla turystów udostępniamy 19 deszczochronów, 7 wiat odpoczynkowych oraz 7 wiat ogniskowych. Pamiętajmy o środkach bezpieczeństwa - zaleca się utrzymanie dystansu społecznego (odstęp co najmniej 2 m), a w przypadku braku możliwości zapewnienia wskazanych odstępów - zakrywanie ust i nosa. Infrastruktura turystyczna nie jest dezynfekowana. 

Zabierajmy śmieci ze sobą, obowiązuje zasada: to, co wnoszę na szlak, zabieram ze sobą do domu. Odpady pozostawić można w pojemnikach przy punktach informacyjno-kasowych. 

Informujemy, że salka edukacyjna dla turystów w Wołosatem (przy "starym" parkingu BdPN) jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 10:00-18:00. Przy "nowym" parkingu czynna jest wystawa plenerowa. Korzystanie jest bezpłatne. Bezpłatnie udostępniamy również sanitariaty. 

Przypominamy najważniejsze komunikaty:

  • w Wołosatem pozostawiamy pojazdy na parkingu. W samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania, a powyżej punktu kasowego obowiązuje zakaz wjazdu. Nie przestrzeganie przepisów może skutkować mandatem! (mapa i komunikat), 
 
  • wszystkie szlaki prowadzące na Połoninę Wetlińską są dostępne, zmienił się jednak przebieg szlaku żółtego z Przełęczy Wyżnej. Cały grzbiet Połoniny Wetlińskiej jest udostępniony (szlak czerwony). Nie ma dostępu do schronu "Chatka Puchatka" (mapa i komunikat).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE