Reklama

BIESZCZADY. Akcja poszukiwawcza w rejonie Jeziorek Duszatyńskich

Opublikowano:
Autor:

BIESZCZADY. Akcja poszukiwawcza w rejonie Jeziorek Duszatyńskich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę (7 czerwca) ok. godz. 17.00 ratownicy z bieszczadzkiego GOPR-u otrzymali zgłoszenie o zaginięciu kobiety na szlaku.

W dniu wczorajszym (7 czerwca) wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu kobiety w rejonie Jeziorek Duszatyńskich. Grupa znajomych wybrała się czerwonym szlakiem z Duszatyna w kierunku Jeziorek. Ok. godz. 13.00 kobieta oddzieliła się od znajomych z uwagi na słabszą kondycję i wolniejsze tempo.

Pozostała grupa nie mając z nią kontaktu ok. godz. 17.00 poprosiła o pomoc GOPR w celu odnalezienia zaginionej. W przeprowadzonym wywiadzie okazało się, że kobieta jest raczej wątłego zdrowia - leczyła się na depresję, była alergikiem i miała astmę, która zwykle ujawniała się przy wysiłku, a nie miała ze sobą lekarstw.

Do poszukiwań przystąpiło 30 ratowników. Ok. godz. 19.00 poszukiwana nawiązała kontakt ze znajomymi, dzwoniąc z telefonu spotkanego na trasie turysty (jej telefon był rozładowany). Jak się okazało, nie skręciła w odpowiednim miejscu na szlak i cały czas kierowała się drogą, wychodząc na szczyt Chryszczatej. Z udzielonych informacji wynikało, że bardzo osłabła, że nie pamięta części drogi i że w pewnym momencie spadła z niewielkiej skarpy i trochę się poobijała. Po dotarciu ratownicy poszukiwaną opatrzyli i zwieźli do Duszatyna, gdzie odebrała ją rodzina. Akcja zakończyła się o godzinie 22.

 

Źródło: fp. GOPR Bieszczady

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE