Reklama

Reklama

Bezprawne interwencje władz publicznych w kościołach. Europa Tradycja zareagowała na doniesienia z Czudca!

Opublikowano: 2 marca 2021 11:51
Autor:

Bezprawne interwencje władz publicznych w kościołach. Europa Tradycja zareagowała na doniesienia z Czudca! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Europa Tradycja zareagowało na publikacje w mediach odnośnie sprawy w Czudeckiej parafii. Mieszkaniec Gminy Czudec powiadomił policję, że w lokalnym kościele liczba wiernych przekracza dozwoloną ilość 42 osób. Wierni w odwecie postanowili dać mężczyźnie nauczkę

Kiedy jeden z mieszkańców gminy Czudec w powiecie strzyżowskim powiadomił policję o złamaniu obostrzeń sanitarnych w kościele, nie spodziewał się pewnie takiej vendetty ze strony wiernych. Mieszkańcy postanowili sami wymierzyć sprawiedliwość i na terenie Czudca rozwieszono plakaty z podobizną mężczyzny, który zgłaszał policji złamanie obostrzeń  i obraźliwymi treściami.

 


Czytaj także:  Zemsta wiernych! Donos na parafię powodem odwetu


Stowarzyszenie Europa Tradycja po doniesieniach medialnych o całej sprawie w Czudcu, postanowiło zareagować i skierowało pismo do Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

 

Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

 [email protected]

Nasze stowarzyszenie w ostatnim roku wielokrotnie zajmowało się przypadkami bezprawnej interwencji władz publicznych w kościołach. Kwestionowaliśmy działania Sanepidu polegające na propagandowym oczernianiu kapłanów przez insynuowanie, iż są szczególnym zagrożeniem epidemicznym, czy próby mieszania się Sanepidu w sposób udzielania sakramentów. Podobnie kwestionowaliśmy prawo policji do podejmowania działań operacyjnych we wnętrzu świątyń, jako naruszające Konkordat, Konstytucję i ustawodawstwo zwykłe. W oparciu o taką argumentację uzyskaliśmy wyrok uniewinniający w sprawie jednego z kapłanów Archidiecezji Przemyskiej (przed Sądem Rejonowym w Leżajsku do sygn. II W 353/20 - prawomocny).

W związku z dzisiejszą publikacją Nowin ("Katolik groził katolikowi w czudeckim kościele?") - zwracamy się z uprzejmą prośba, o podanie informacji - jaka była podstawa prawna interwencji podejmowanych w czudeckim kościele? 

Ryszard Skotniczny

Prezes Stowarzyszenia Europa Tradycja, 

26 lutego 2021 roku

do wiadomości:

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba, Biskup Diecezji Rzeszowskiej,

Przewielebny Ksiądz Proboszcz Stanisław Grzyb, Proboszcz Parafia Trójcy Świętej w Czudcu.

Sprawie będziemy się przyglądać i informować Państwa na bieżąco. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  kola

  jewropa tradycja- co to za gów..o?

 • 5 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  Uklad

  Jak widzę określenia typu "Jego Ekscelencja albo Przewielebny" to mi się aż rzygać chce jak można siebie tak okreslac/wywyższać. Trochę pokory, darmozjady!

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -1

   Ok

   To też symbol poddaństwa prostego ludu. Nie zastanowią się, po co mianują zwykłego człowieka jakimiś tytułami, robią, bo tak wyuczeni przez zniewolonych rodziców. A potem zachowują się jak niewolnicy wobec "ekscelencji" (wygooglaj: percepcja podprogowa)

 • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -3

  Sanoczanka

  A czy to jest uczciwe wobec przedsiębiorców, którzy nie mogą otworzyć swoich restauracji czy siłowni dla klientów? Zwykła ludzka przyzwoitość nakazywałaby przestrzeganie chociaż tych limitów zamiast unoszenia się, że są ponad prawem i ktoś śmie im zwracać uwagę.