Reklama

Bezprawne interwencje władz publicznych w kościołach. Europa Tradycja zareagowała na doniesienia z Czudca!

Opublikowano:
Autor:

Bezprawne interwencje władz publicznych w kościołach. Europa Tradycja zareagowała na doniesienia z Czudca! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie Europa Tradycja zareagowało na publikacje w mediach odnośnie sprawy w Czudeckiej parafii. Mieszkaniec Gminy Czudec powiadomił policję, że w lokalnym kościele liczba wiernych przekracza dozwoloną ilość 42 osób. Wierni w odwecie postanowili dać mężczyźnie nauczkę

Kiedy jeden z mieszkańców gminy Czudec w powiecie strzyżowskim powiadomił policję o złamaniu obostrzeń sanitarnych w kościele, nie spodziewał się pewnie takiej vendetty ze strony wiernych. Mieszkańcy postanowili sami wymierzyć sprawiedliwość i na terenie Czudca rozwieszono plakaty z podobizną mężczyzny, który zgłaszał policji złamanie obostrzeń  i obraźliwymi treściami.

 


Czytaj także:  Zemsta wiernych! Donos na parafię powodem odwetu


Stowarzyszenie Europa Tradycja po doniesieniach medialnych o całej sprawie w Czudcu, postanowiło zareagować i skierowało pismo do Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

 

Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie

 strzyzow@rz.policja.gov.pl

Nasze stowarzyszenie w ostatnim roku wielokrotnie zajmowało się przypadkami bezprawnej interwencji władz publicznych w kościołach. Kwestionowaliśmy działania Sanepidu polegające na propagandowym oczernianiu kapłanów przez insynuowanie, iż są szczególnym zagrożeniem epidemicznym, czy próby mieszania się Sanepidu w sposób udzielania sakramentów. Podobnie kwestionowaliśmy prawo policji do podejmowania działań operacyjnych we wnętrzu świątyń, jako naruszające Konkordat, Konstytucję i ustawodawstwo zwykłe. W oparciu o taką argumentację uzyskaliśmy wyrok uniewinniający w sprawie jednego z kapłanów Archidiecezji Przemyskiej (przed Sądem Rejonowym w Leżajsku do sygn. II W 353/20 - prawomocny).

W związku z dzisiejszą publikacją Nowin ("Katolik groził katolikowi w czudeckim kościele?") - zwracamy się z uprzejmą prośba, o podanie informacji - jaka była podstawa prawna interwencji podejmowanych w czudeckim kościele? 

Ryszard Skotniczny

Prezes Stowarzyszenia Europa Tradycja, 

26 lutego 2021 roku

do wiadomości:

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Jan Wątroba, Biskup Diecezji Rzeszowskiej,

Przewielebny Ksiądz Proboszcz Stanisław Grzyb, Proboszcz Parafia Trójcy Świętej w Czudcu.

Sprawie będziemy się przyglądać i informować Państwa na bieżąco. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy