Reklama

Bez prawa jazdy przewoził fordem trójkę pasażerów

Opublikowano:
Autor:

Bez prawa jazdy przewoził fordem trójkę pasażerów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzielnicowi ropczyckiej komendy zatrzymali w Wielopolu Skrzyńskim 16-latka kierującego fordem, który nie mając prawa jazdy, przewoził troje pasażerów. Nieletni za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym. Konsekwencje poniosła już właścicielka forda, która za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, została ukarana mandatem.

W piątek przed godz. 22, dzielnicowi ropczyckiej komendy, w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Jak się okazało, za kierownicą siedział 16-letni chłopak, dodatkowo pojazdem podróżowała trójka jego znajomych. Policjanci ustalili, że 16-latek kierował samochodem bez uprawnień, za przyzwoleniem matki swojej dziewczyny, właścicielki pojazdu.

Mundurowi przekazali pojazd osobie posiadającej prawo jazdy, natomiast nastoletni chłopak poniesie konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy. Jego zachowaniem zajmie się sąd rodzinny. Właścicielka pojazdu została ukarana mandatem za udostępnienie pojazdu osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania.

Każdy, kto prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji, gdy za kierownicą znajduje się nieletni, sprawa trafia do sądu rodzinnego.
W takich przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia.
Przypominamy, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicę wsiadł nieletni, czy też osoba, która nie posiada uprawnień.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE