Reklama

Będą kontrole w Urzędzie Miasta i podległych jednostkach

Opublikowano:
Autor:

Będą kontrole w Urzędzie Miasta i podległych jednostkach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższym czasie ruszą kontrole w sanockim magistracie i jednostkach mu podległych - zapowiedział podczas konferencji prasowej Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

- Odbyłem już kilkanaście spotkań z naczelnikami, kierownikami i pracownikami poszczególnych wydziałach, planujemy kolejne spotkania w podległych urzędowi jednostkach - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

- Zleciłem w pierwszym okresie pilne przygotowanie sprawozdań ze spraw bieżąco realizowanych przez wydziały, dostaliśmy je w czwartek, na bieżąco teraz analizujemy wszystkie sprawy, jakimi zajmują się poszczególne wydziały - dodał burmistrz.

Poinformował także, że zapoznał się z budżetem miasta na 2019 rok przygotowanym przez poprzednich włodarzy. Dokument będzie przedmiotem analiz rady miasta podczas najbliższej sesji rady miasta, która odbędzie się w najbliższy czwartek 29 listopada.

Będą kontrole

Burmistrz Sanoka podczas konferencji prasowej zapowiedział zlecenie audytów w urzędzie miasta oraz podległych mu jednostkach.

- Będziemy musieli pokazać państwu, jakie koszty ponoszone są przez nasz budżet i wpływają na wzrost naszych wydatków dotyczących wynagrodzeń osobowych - wyjaśniał. Jak tłumaczył dalej burmistrz, ma to wynikać z przeprowadzonej analizy zatrudnienia, która rzekomo wykazała, że w latach 2017-2018 liczba etatów wzrosła o 75-80.

- Liczba pracowników w przeciągu roku (od 2017 do 2018, przyp. red.) na poszczególnych jednostkach wzrosła o około 75-80 etatów, co miesięcznie generuje ponad 400 tysięcy złotych wydatków. Liczba pracowników administracji też uległa zwiększeniu w tym okresie - to dodatkowe 200 tysięcy złotych kosztów we wszystkich jednostkach, łącznie z urzędem miasta - mówił podczas konferencji Tomasz Matuszewski.

Na pytanie dziennikarzy, czy będą redukcje etatów odpowiedział, że chodzi o sprawdzenie zasadności tych zatrudnień.

- Nie chcemy wyciągać pochopnie idących wniosków, ale chcemy wiedzieć, dlaczego tak zostało zrobione i czy na przykład kampania wyborcza nie miała wpływu na te zatrudnienia - wyjaśnił Tomasz Matuszewski.

"To manipulacja"

Tadeusz Pióro, były burmistrz nie zgadza się z oceną i interpretacją Tomasza Matuszewskiego. Wyjaśnia, że dodatkowe etaty to pracownicy, którzy zatrudnieni zostali na sanockich basenach (23 osoby), nowo powstałym przedszkolu przy ulicy Kochanowskiego. Kilka etatów to osoby zatrudnione w szkołach jako pomoc pedagogiczna, psychologiczna lub nauczyciele wspomagający.

- Pan Matuszewski manipuluje liczbami i faktami. Mówię to z całą odpowiedzialnością, że nie było tworzenia etatów na potrzeby kampanii wyborczej. Dodatkowe etaty to efekt powstania dwóch dużych inwestycji w Sanoku - Centrum Rehabilitacji i Sportu i ośmio oddziałowego przedszkola w dawnym Gimnazjum nr 1 przy ulicy Kochanowskiego. Około ośmiu etatów to osoby zatrudnione podczas remontu ośrodka Sosenki, ale te umowy zakończyły się we wrześniu - powiedział nam były burmistrz Sanoka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE