Reklama

Będą głodowe emerytury równe dla wszystkich!

Opublikowano:
Autor:

Będą głodowe emerytury równe dla wszystkich! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 1200 – 1500 zł emerytury obywatelskiej. Nisko i równo dla wszystkich. Premier Mateusz Morawiecki już w 2016 roku mówił o możliwości wprowadzenia emerytury obywatelskiej. Jej zwolennikiem jest również Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

Przedstawiciele rządu przestali już tonować nastroje i udawać, że z systemem emerytalnym wszystko jest w porządku  Na niedawno zakończonym Forum Ekonomicznym w Karpaczu, prezes ZUS Gertruda Uścińska bez ogródek mówiła, co w najbliższych latach czeka nasz system emerytalny.


Według słów pani prezes w 2059 roku na 100 osób w wieku poprodukcyjnym będzie przypadało 76 osób w wieku produkcyjnym, a w 2080 już tylko 69 osób. Jeśli dziś przeciętna emerytura to 56 proc. średniego wynagrodzenia, to za kilka lat będzie tylko 25 proc.

System emerytalny jest tak zbudowany, że odprowadzane aktualnie przez nas składki emerytalne odkładają się na naszych kontach, ale tylko wirtualnie. W rzeczywistości to z naszych aktualnych składek wypłacane są emerytury dla osób starszych.

Do tej pory było też tak, że na jednego emeryta przypadało ponad 2 osoby w wieku produkcyjnym.  Już teraz państwo co roku dopłacało dziesiątki miliardów do emerytur, ale na słabe emerytury to jeszcze wystarczało...CZYTAJ DALEJ

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE