Reklama

Basen popłynął?

Opublikowano:
Autor:

Basen popłynął? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miało być tak pięknie, a wyszło nieco inaczej. Kwota z 30 milionów szacowanych na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku urosła do 40 a nawet 50 milionów.

– Jak to możliwe? – dopytuje zbulwersowany Eugeniusz, mieszkaniec Sanoka. – Przez kilka miesięcy zasypywano nas obietnicami o wspaniałym basenie, który powstanie na początku przyszłego roku, a teraz okazuje się, że plany mogą nie wypalić. Kto w ogóle szacował koszty? Rozumiem, że można się pomylić o 5-10 tysięcy, ale o 20 milionów?'

Do przetargu na budowę CRiS przystąpiły cztery firmy. Otwarcie kopert miało miejsce w poniedziałek, 5 grudnia. Okazało się, że stawki nieco zaskoczyły sanocki magistrat. Pierwsza z firm, Skanska zaproponowała 50 482 659 zł, Cechini z Krynicy – 48 789 991 zł, a firma Moris Polska z Warszawy – 44 963 047 zł. Najbardziej konkurencyjna i łaskawa dla kieszeni sanoczan była firma Karpat-Bud, która zaproponowana cenę 38 425 200 zł. Kwota ta, mimo iż jest najniższa, to i tak znacznie przekracza pierwotnie zakładaną przez sanockie władze. Radni podejmując uchwałę intencyjną, wyrazili zgodę jedynie na 30 mln zł. Dlatego też w najbliższy piątek planowana jest nadzwyczajna sesja rady miasta.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE