Reklama

Balony, wspólny śpiew i skandowanie. Tak Tomasz Matuszewski walczy o fotel burmistrza

Opublikowano:
Autor:

Balony, wspólny śpiew i skandowanie. Tak Tomasz Matuszewski walczy o fotel burmistrza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Sanoku kampanie wyborcze poszczególnych kandydatów zaczynają przypominać przemyślanie zorganizowane wiece, rodem z dużych miast. W miniony czwartek Sala Gobelinowa bardzo szybko wypełniła się po brzegi sympatykami i zapewne ciekawskimi. Tak kampanię rozpoczął Tomasz Matuszewski wraz ze swoim komitetem "Łączy nas Sanok".

Kandydata na burmistrza zebrani przywitali gromkimi brawami, skandując jego nazwisko. - Startujemy po to, by pokazać się ze swoimi umiejętnościami, pokazać się ze swoją wiedzą, pomysłami, zaangażowaniem i dążeniem do celu - tymi słowami przywitał się z zebranymi Tomasz Matuszewski.

Przed ogłoszeniem oficjalnego programu zaprezentowany został spot wyborczy komitetu, na którym pokazane były najważniejsze zdaniem kandydata wartości. Tomasz Matuszewski bardzo często wspominał, że najistotniejsza jest szczęśliwa i zdrowa rodzina. To główny filar społeczeństwa. Na nim, mówił dalej w swoim przemówieniu kandydat z komitetu "Łączy nas Sanok", opierają się inne filary: rozwój i praca, bezpieczeństwo i zdrowie oraz kultura i sport. Tomasz Matuszewski przedstawił także wizualizacje niektórych sztandarowych inwestycji w mieście i koncepcje ich realizacji. Mowa była m.in. o moście przy ulicy Białogórskiej, który wymaga rozbiórki, a na jego miejsce kandydat proponuje most z dwupasmową jezdnią oraz chodnikiem dla pieszych i ścieżką rowerową. Do tego planowana jest budowa kładki pieszo-rowerowej na wysokości powstającego Centrum Rehabilitacji i Sportu. Matuszewski wspominał także o wykorzystaniu źródeł odnawialnych, m.in. poprzez stworzenie farmy fotowoltaicznej na projektowanym parkingu przy MOSiR-ze. To zdaniem kandydata pozwoli zaoszczędzić pieniądze miejskie na utrzymanie obiektu. W ten sposób można było również uzyskać energię na oświetlenie miejskie.

W programie Tomasza Matuszewskiego znalazły się także propozycje utworzenia Sanockiej Strefy Inwestycyjnej, Biura Obsługi Inwestora przy urzędzie miejskim czy Społecznej Rady Biznesu przy burmistrzu. Kandydat obiecywał zrewolucjonizować kartę dużej rodziny ukierunkowaną na sanoczan oraz przeznaczyć tysiąc złotych na dodatkowe becikowe dla nowych mieszkańców miasta. Przy słowach - sanoczanie muszą rodzić się w Sanoku - na sali rozległy się pochwalne oklaski. Pełny program wyborczy zdaniem Tomasza Matuszewskiego każdy może uzyskać i przeczytać w siedzibie komitetu.

Na koniec zaprezentowano kandydatów z komitetu "Łączy nas Sanok" z poszczególnych dzielnic, wcześniej jednak Tomasz Matuszewski w towarzystwie Andrzeja Romaniaka, historyka Muzeum Historycznego, reprezentującego komitet, podpisali oficjalnie zaprezentowany program wyborczy. Był także czas na przedstawienie rodziny i wspólną fotografię kandydata z żoną Moniką i młodszym synem Adamem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE