Reklama

Areszt dla kierowcy autokaru, który spadł ze skarpy

Opublikowano:
Autor:

Areszt dla kierowcy autokaru, który spadł ze skarpy  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie kierowca, który w miniony piątek spowodował wypadek w miejscowości Leszczowa Dolna. Kierowany przez niego autobus wypadł z drogi i stoczył się ze skarpy. Na miejscu zginęły trzy osoby. Sprawca usłyszał już zarzuty i został przesłuchany w charakterze podejrzanego w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu.

- Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutu sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, której następstwem była śmierć trzech osób. Wczoraj Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora zastosował  wobec obywatela Ukrainy areszt tymczasowy w wymiarze 3 miesięcy - informuje rzeszowska policja.

Przestępstwo to jest zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w sprawie prowadzone jest przez policjantów z przemyskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Do wypadku doszło w piątek,17 sierpnia po godz. 22. 42-letni kierowca jadąc autokarem z 54-turystami na pokładzie, na łuku drogi przebił barierę energochłonną i stoczył się z kilkumetrowej skarpy kilkukrotnie dachując. W chwili wypadku był trzeźwy.

Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej przez służby ratunkowe trzy osoby zmarły na miejscu. Były to dwie kobiety w wieku 30 i 55 lat oraz 31-letni mężczyzna, obywatele Ukrainy.

- Funkcjonariusze pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Przesłuchiwali świadków, wykonywali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu oraz zabezpieczali ślady. Autobus został zabezpieczony na parkingu strzeżonym  w Jarosławiu - informuje policja.

W dalszym ciągu w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu pozostało 17 osób, 9 osób wyjechało na Ukrainę, 5 osób zostało zakwaterowanych w jednym z hoteli na terenie Przemyśla. Osoby przebywające na leczeniu w sąsiednich powiatach w ciągu najbliższych dni również sukcesywnie będą opuszczały placówki zdrowia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE