Reklama

Albo ktoś o nasz szpital zawalczy albo zamkniemy go całkiem!

Opublikowano:
Autor:

Albo ktoś o nasz szpital zawalczy albo zamkniemy go całkiem! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Co znaczy szpital bez pionu diagnostycznego? Takie pytanie słychać od kilku dni wśród mieszkańców Sanoka.

Pracownicy szpitala są zniesmaczeni postawą dyrektora SP ZOZ w Sanoku, Henryka Przybycienia. Zamiast rozmów są groźby, zamiast dobrej woli jest okłamywanie sanoczan. Mieszkańcy zastanawiają się, gdzie jest organ zarządzający szpitalem. Jak powiat widzi dalszy rozwój ziemi sanockiej bez szpitala powiatowego? 

Wracają też pytania, co partia rządząca zrobiła przez ostatni rok, bo przecież ma tu swoich posłów, swojego starostę, swojego marszałka województwa podkarpackiego, mało tego swojego premiera i prezydenta. Sanoczanie nie mogą zrozumieć, jak można było dopuścić do takiego stanu, żeby miasto powiatowe nie miało sprawnie zarządzanego szpitala - szpitala w ruinie.

 - Dlaczego w innych placówkach ościennych, gdzie jest ten sam problem z dużą absencją diagnostów dyrekcja podchodzi zupełnie inaczej? Prowadzone są rozmowy, negocjacje, widać wolę walki o swój personel. A u nas, odwrotnie. Dyrektor straszy osoby przebywające na zwolnieniach chorobowych bezwzględnymi kontrolami z ZUS-u. Twierdzi, że nie ma pieniędzy dla grupy pracowników w diagnostyce medycznej, a na wyprowadzanie badań na zewnątrz szpitala to ma? Przecież od wczoraj płaci za badania w Medyku (ul. Lipińskiego) dla pacjentów ambulatoryjnych oraz oddziałów szpitala. To na to są pieniądze? Czy to jest normalne? - pytają pracownicy SP ZOZ w Sanoku. 

- Jak jest problem, to się go rozwiązuje a nie czeka na cud - zaznaczają, pytając: - Dlaczego w szpitalu nie ma pana starosty, który powinien odwiedzić nas tutaj, zapytać się nas o warunki pracy i płacy, porozmawiać?

Pracownicy nie kryją, że aby godnie i dobrze leczyć, muszą mieć za co żyć, płaca musi być godna. Podkreślają, że pacjent jest najważniejszy, ale nie można dopuścić do sytuacji, że są oni wręcz poniżani, jeżeli chodzi o wynagrodzenia. 

Dlaczego młodzi, wykształceni ludzie nie chcą tu przyjść pracować? - To nie jest kwestia strajku czy protestu personelu szpitala, to sprawa nas, mieszkańców tego miasta. To my powinniśmy zaprotestować, bo to nas za chwilę nie będzie miał kto tutaj leczyć. Co się jeszcze musi tu wydarzyć, aby ktoś otworzył oczy? Powinniśmy wręcz zażądać takiej dyrekcji, która włoży serce w to, co robi i wreszcie zawalczy o nasz szpital - mówi z żalem kobieta siedząca na ławeczce pod szpitalem. Przyszła w odwiedziny do męża leżącego na tutejszym oddziale kardiologicznym. 

- Trudno wyobrazić sobie, że ktoś tak lekkomyślnie zarządza szpitalem - mówi straszy mężczyzna czekający w kolejce na jednym ze szpitalnych korytarzy.

Gdyby diagnostów zabrakło, nastąpiłby całkowity paraliż szpitala, nic bez nich nie będzie tu funkcjonowało.

- Czekam na wyniki RTG już 3 tydzień, to dla mnie ważne badanie, bo zależy od tego moje dalsze leczenie. Usłyszałam, że nie ma go kto opisać. Na moje słowa zdziwienia pani odesłała mnie do dyrektora - mówi zmartwiona kobieta przy pracowni RTG. 

Sytuacja w szpitalu staje się coraz bardziej trudna. Nie widzę możliwości wyjścia z impasu przy obecnym stylu zarządzania szpitalem. Prognozowane straty na koniec roku i rosnący dług szpitala są szokujące i mocno niepokojące. Przygotowany plan naprawczy daje nadzieję, ale nie widzę możliwości aby ta sama osoba, która doprowadziła do tej fatalnej sytuacji szpital, mogła skutecznie realizować założenia naprawcze. Chciałbym aby radni z grupy rządzącej powiatem sanockim wykazali się uczciwością i odpowiedzialnością za szpital! Apeluję szczególnie do starosty Chęcia i szefa struktur PiS w Sanoku Kazimierza Węgrzyna. To nie linia i interes partii powinny wyznaczać priorytety! - komentuje całą sytuację Sebastian Niżnik Radny Powiatu sanockiego. 

 

Poniżej publikujemy w całości skargę, jaka wpłynęła do Rady Powiatu Sanockiego.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE