Reklama

Aktualności z Gminy Besko

Opublikowano:
Autor:

Aktualności z Gminy Besko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nowy aparat USG
W Besku wybrano dostawcę nowego aparatu USG na potrzeby gabinetów specjalistycznych. Jest to model w odpowiedniej cenie, a przede wszystkim dobrej jakości. Kosztował 108 tys. złotych. Dotacja od władz gminy Besko wyniosła na ten cel 80 tys. złotych. Aparat do gabinetów zostanie dostarczony 5 maja.

Bus dla niepełnosprawnych
W marcu zakupiono pojazd na potrzeby osób dotkniętych niepełnosprawnością. Początkowo przeznaczano na ten cel 42 tys. złotych. Ostatecznie inwestycja okazała się kosztowniejsza, bo cena zakupionego busa wyniosła 47 tys. złotych. Ochotnicza Straż Pożarna w Besku z własnego budżetu dołożyła środki na ten zakup. Samochód jest już używany.
Na początku problemem było znalezienie dla niego garażu. W tym celu wyremontowano budynek starej kotłowni, wymieniono drzwi i okna. W tej chwili nowy bus ma już dach nad głową.
 
Licytacja ciągnika
Rzeczoznawca oszacował wartość pojazdu na 67 tys. złotych. Do licytacji zgłosiły się dwie osoby. Ostatecznie uzyskana kwota z licytacji zostanie przeznaczona na cele wskazane w budżecie gminy.
 
Nowoczesna gmina 
Gmina Besko prowadzi zaawansowane działania nad wprowadzeniem e-dziennika. Ta część inwestycji kosztować będzie prawie 30 tys. złotych. Gmina zakupi też 10 sztuk laptopów.  Poza tym potrzebne jest zainstalowanie oprogramowania, którego wartość to ponad 23 tys. złotych. Trzecim elementem projektu będzie rozbudowa sieci bezprzewodowej. Wykonawca oszacował koszt na przeszło 14 tys. złotych. 

Przetarg na oświetlenie
Planowane jest ustawienie latarni na dwóch odcinkach. Pierwszy to droga od ul. Kościelnej. Wykonawca to firma z Nowego Sącza, a koszt inwestycji wyniesie 76 tys. złotych. Natomiast drugim odcinkiem do zamontowania oświetlenia jest ulica Kolejowa. Tam latarnie postawi Józef Gierlicki, a jego usługa wyniesie 17 500 zł. Ogółem do przetargu stanęło 7 oferentów.

Odnowiona kanalizacja
W marcu i kwietniu prowadzono prace przy sieci kanalizacyjnej. Jak się okazało, stary kanał zawalił się w trakcie robót i stał się całkiem niedrożny. To oznacza, że są konieczne dalsze prace. Te, przeprowadzone do tej pory, miały wartość ok. 60 tys. złotych. Dodatkowo zrobiono kanalizację przy ul. Polnej i Podkarpackiej. To nie koniec jednak robót na ten rok.

Termomodernizacja szkoły
Udało się wykonać konstrukcję nowego dachu na Zespole Szkół w Besku. Została już wymieniona więźba dachowa oraz okna. 

Rozbudowa przychodni
Przychodnia w Besku boryka się z problemami lokalowymi. Pracownicy placówki zwracają uwagę władzom gminy na konieczność jej rozbudowy. Z trzech ofert najkorzystniejszą jest kosztorys opracowany przez Karolinę Szałankiewicz z firmy Creatio. Wartość inwestycji oszacowano na 20 tys. złotych. Wójt Beska podkreśla, że dokumentacja techniczna będzie przygotowana, ale na razie nie ma na to pieniędzy.

Pomoc bezrobotnym
Jak co roku zatrudniono do prac porządkowych na terenie gminy osoby niemające stałego zatrudnienia. W sumie z Powiatowego Urzędu Pracy pomoc otrzyma 22 osoby. Niektóre z nich pracują już od początku kwietnia, pozostali zaś rozpoczną pracę po weekendzie majowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE