Reklama

AKTUALIZACJA: Podsumowanie akcji "Majowy weekend 2019"

Opublikowano: pon, 6 maj 2019 09:39
Autor:

AKTUALIZACJA: Podsumowanie akcji "Majowy weekend 2019"  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Długi majowy weekend, to jak co roku czas wypoczynku, ale jednocześnie wzmożonego ruchu na drogach. Policjanci dołożyli wszelkich starań, by tegoroczna majówka była bezpieczna. W tym roku policyjne działania "Majowy Weekend 2019" rozpoczęły się we wtorek i trwały do niedzieli.

Przez kilka najbliższych dni na drogach naszego województwa zrobiło się tłoczno. Wiele osób korzystając z tych kilku dni wolnych od pracy, zdecydowało się wyjechać. Większy ruch panował na drogach wiodących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości naszego regionu.

Skończyły się policyjne działania "Majowy weekend 2019". Policjanci dbali, aby na głównych szlakach komunikacyjnych ruch pojazdów odbywał się płynnie. Szczególną uwagę zwracali na przypadki nieprawidłowego wyprzedzania i wymuszania pierwszeństwa przejazdu, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz na to, jak w naszych samochodach przewożone są dzieci. Na pobłażliwość policjantów nie mogli liczyć kierowcy, którzy zdecydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Na drogach pojawiło się więcej policyjnych patroli. Do służby skierowani zostali między innymi policyjni motocykliści, radiowozy wyposażone w wideorejestratory, zarówno te oznakowane, jak i nieoznakowane. W miejscach szczególnie niebezpiecznych, kontrole prędkości były ustawiane kaskadowo.

 

Tegoroczna majówka trwała od wtorku, 30 kwietnia do niedzieli 5 maja. W czasie działań "Majowy weekend 2019" na drogach Podkarpacia odnotowaliśmy 25 wypadków, w których 23 osoby zostały ranne. Cztery osoby zginęły. Policjanci udaremnili dalszą jazdę 58 nietrzeźwym kierowcom.

 

Statystyka akcji "Majowy weekend 2019"

  30.04 1.05 2.05 3.05 4.05 5.05 Razem
wypadki 6 0 5 5 6 3 25
zabici 0 0 1 0 1 2 4
ranni 6 0 5 5 5 2 23
nietrzeźwi 9 6 7 18 10 8 58

 

Podczas długiego majowego weekendu na drogach naszego regionu zginęły cztery osoby. Najtragiczniejsza okazała się niedziela, gdyż w tym dniu zginęły dwie osoby. Do pierwszego zdarzenia doszło rano w miejscowości Stale w powiecie tarnobrzeskim, w wyniku potrącenia przez samochód osobowy, śmierć poniosła 69-letnia rowerzystka.  Natomiast wieczorem w Ustrzykach Dolnych, na drodze krajowej nr 84 doszło do potrącenia dwóch osób. Jak wynika z ustaleń policjantów, na ulicy 29 Listopada, kierujący toyotą avensis potrącił na przejściu dla pieszych kobietę i mężczyznę. Po przewiezieniu do szpitala, pomimo wysiłków lekarzy życia kobiety nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE