Reklama

Akt oskarżenia wobec 67-letniego Amerykanina z Krosna trafił na wokandy

Opublikowano:
Autor:

Akt oskarżenia wobec 67-letniego Amerykanina z Krosna trafił na wokandy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Obywatel USA mieszkał od lat w Krośnie. We wrześniu tego roku próbował podpalić dom, w którym była jego żona i teściowa, a w czasie ostrej wymiany zdań zaatakował i zranił kobiety nożem.

Dnia 16 grudnia przedłużono mu areszt o kolejne dwa miesiące, a akt oskarżenia jest już w sądzie. Patrick F. - obywatel USA pochodzenia pakistańskiego, mieszkał od lat z teściami i małżonką, a w Polsce mógł przebywać dzięki karcie stałego pobytu. Mężczyzna jako emeryt dorabiał na lekcjach języka angielskiego. Czasami wyjeżdżał do USA, śledczy twierdzili że kolejny bilet na wyjazd miał zakupiony na 12 września. Według ustaleń od lat na rodzinie ciążył konflikt.

Mówi się, że od około 5 lat miał fizycznie i psychicznie znęcać się nad żoną - od wyzywań z wulgarnym językiem, przez szarpaniny, popychanki, zakłócenia ciszy nocnej, groźbami, aż doszło do pobicia 20 sierpnia, w którym doszło do złamania kości nosa małżonki, tego samego dnia niewielkich obrażeń doznał też teść. Dnia 9 września przy kolejnej awanturze ponownie doszło do rękoczynów. Amerykanin zranił żonę nożem, doznała rany ciętej kciuka, a teściowa, która włączyła się w konflikt - ranę ręki i nogi. Na całe szczęście dla pań obrażenia nie były groźne, mimo to na tym się nie zakończyło, bowiem mężczyzna próbował podpalić dom, poprzez rozlanie podpałki grillowej, a następnie podpalił na kuchence gazowej kawałki papieru toaletowego. Kobiety szybko zareagowały i ugasiły ogień, ale wg powołanego biegłego ds pożarnictwa było realne zagrożenie sprowadzenia pożaru i zagrożenie mienia wielkich rozmiarów. Na miejscu zdarzenia zjawiły się służby ratunkowe.

Amerykanin został zatrzymany i podlegał 3 miesięcznemu aresztowi. Do tej pory nie był karany. Prokuratura przedstawiła 67-latkowi 4 zarzuty - trzy z nich dotyczą znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną oraz jej krewnymi, a czwarty najpoważniejszy dotyczył wywołania pożaru oraz spowodowania zagrożenia mienia (za to grozi mu do 10 lat więzienia). Mężczyzna przyznał się do próby podpalenia domu, potwierdził dojście do kłótni 9 września na tle finansowym, jednak twierdził, że to on był ofiarą w tej awanturze, oraz zaprzeczył znęcania się nad żoną i teściową, a także grożeniu teściowi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE