Reklama

Akcja "MIKOŁAJ". Przyłącz się i wesprzyj potrzebujących z Sanoka

Opublikowano:
Autor:

Akcja "MIKOŁAJ". Przyłącz się i wesprzyj potrzebujących z Sanoka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Występy sceniczne, koncerty, licytacje, kiermasz bożonarodzeniowych kartek i ozdób choinkowych oraz domowych wypieków, a to wszystko podczas "Akcji Mikołaj", która 16 listopada odbędzie się w Sanockim Domu Kultury. Za zebrane pieniądze uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku przygotują paczki dla najbiedniejszych dzieci z Sanoka.

Akcja "Mikołaj" została zainicjowana w 1992 roku przez księdza Wiesława Siwca, katechety szkolnego, który uczył w I LO w Sanoku. Na początku akcja miała formę zbiórki zabawek i słodyczy, z których uczniowie przygotowywali mikołajkowe paczki dla najbiedniejszych dzieci z Sanoka. Od kilkunastu lat zbiórce towarzyszy koncert charytatywny, który odbywa się w Sanockim Domu Kultury.

Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem, organizatorzy przygotowują jego dwie odsłony wydarzenia - pierwszą o 16.30 i kolejną o 19.30. Na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpią uczniowie, absolwenci i nauczyciele I Liceum. Prezentować będą utwory wokalno-instrumentalne, instrumentalne i tańce.

Dodatkową atrakcją będzie licytacja książki „Kuba” z autografem Jakuba Błaszczykowskiego i koszulki z podpisami uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

Poza możliwością obejrzenia występów scenicznych uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość nabycia własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartek bożonarodzeniowych, prac plastycznych czy wypieków. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka wolnych datków do puszek – impreza pomoże w promowaniu talentów młodzieży z I LO w Sanoku oraz pozwoli na pozyskanie funduszy potrzebnych do zorganizowania akcji MIKOŁAJ, którą w tym roku kierujemy nie tylko do najmłodszych, ale również najstarszych mieszkańców Sanoka.

Pierwszy Koncert Charytatywny odbył się w 2007 roku z inicjatywy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież chciała w ten sposób wesprzeć organizowaną co roku wspomnianą akcję MIKOŁAJ.

- Koncert cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wielu osobom udaje się obejrzeć koncert tylko dzięki przekazom medialnym.  Ta inicjatywa podoba się tak bardzo, że koncert na stałe wpisał się do kalendarza sanockich imprez. Co roku uczniowie zaskakują, wzruszają i bawią do łez, a wszystko w słusznej sprawie – by udowodnić, że Mikołaj istnieje! - informują organizatorzy i zachęcają do wsparcia akcji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE