Reklama

Akcja laurka

Opublikowano:
Autor:

Akcja laurka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedszkolaki z powiatu sanockiego wyróżnione w Akcji Laurka Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się!

4 czerwca dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Bociek" z Posady Zarszyńskiej oraz Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Falejówce wzięły udział w gali finałowej IV edycji Akcji Laurka Mamo! Tato! Kochasz? Zbadaj się w Teatrze Maska w Rzeszowie.

Przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Elżbieta Łukacijewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, ma na celu zachęcenie mieszkańców naszego regionu do korzystania z badań profilaktycznych. Wydarzenie zainspirowane zostało danymi, z których wynika, że świadomość wykonywania badań profilaktycznych w polskim społeczeństwie jest bardzo niska, a ich znaczenie dla naszego zdrowia jest niedoceniane.

- W licznych kampaniach społecznych dotyczących tej tematyki przekaz skierowany jest bezpośrednio do dorosłych - tłumaczy poseł Łukacijewska. - Uważamy jednak, że prośba dziecka, aby zarówno jego mama jak i tato poddali się badaniom profilaktycznym, może dobitniej uzmysłowić obojgu rodzicom potrzebę ich wykonywania. Taki właśnie cel ma moja inicjatywa.

W tegorocznej edycji wzięły udział 84 przedszkola, w tym 4834 przedszkolaków. Zadanie polegało na wykonaniu laurki z hasłem przewodnim akcji. Jak podkreśla organizatorka: "Każde z przedszkoli musiało samodzielnie dokonać selekcji prac. Tym sposobem dotarło do nas ponad 400 przepięknych dzieł i w każdym z nich widać było ogromne serce i zaangażowanie maluchów. Pozostałe prace, z bardzo wymownym hasłem, zostały lub zostaną wręczone rodzicom w trakcie Dnia Matki oraz Dnia Ojca"

Organizatorzy wyłonili trzy zwycięskie przedszkola, wśród których znalazł się Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Falejówce oraz wyróżnili 6 dodatkowych prac należących do dzieci z Posady Zarszyńskiej. Nagrodą dla zwycięzców oraz wyróżnionych był udział w zorganizowanym przez poseł Łukacijewską spektaklu "Akademia Pana Kleksa" przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Teatr Maska w Rzeszowie. Ponadto, każde z przedszkoli otrzymało nagrody w postaci gier oraz pomocy dydaktycznych, a każdy z maluchów drobny upominek.

Patronem merytorycznym całej inicjatywy było Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych, które przygotowało wykłady oraz warsztaty dla wychowawców przedszkoli biorących udział w Akcji Laurka. Konferencja połączona z warsztatami miała miejsce 10 maja w Rzeszowie i przebiegło pod hasłem "Profilaktyka zdrowotna oczami dziecka".

Uczestnicy spotkania mieli wtedy okazję dowiedzieć się, jak właściwie rozmawiać z dziećmi na tematy związane z problematyką zdrowotną oraz, jak w łatwy i przystępny sposób, również za pośrednictwem formy plastycznej, zachęcać już od najmłodszych lat do zainteresowania się własnym zdrowiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE