Reklama

Akademicki Unihokej w Sanoku - Rozmowa z Mateuszem Kowalskim

Opublikowano:
Autor:

Akademicki Unihokej w Sanoku - Rozmowa z Mateuszem Kowalskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z Mateuszem Kowalskim rozmawiał Paweł Kurkarewicz, zawodnik FLOORBALL LEGENDS, w tym sezonie dba o promocję sanockiego unihokeja.

FL: Witam Mateusz, czy mógłbyś przybliżyć czytelnikom swoją sylwetkę?

M.K.: Witam. Aktualnie pełnię rolę wykładowcy na Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku. Dodatkowo mam przyjemność realizować się w funkcji prezesa Klubu Uczelnianego AZS UP Sanok. Jestem również członkiem zarządu Podkarpackiego Związku Unihokeja oraz trenerem grupy Żaka Młodszego w UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. 

FL: Proszę, opowiedz Nam w kilku słowach jak tworzył się w Sanoku unihokej na poziomie akademickim?

M.K.: Tak na prawdę  mogę się wypowiedzieć jedynie, co do 4 ostatnich lat, ponieważ od wtedy wspólnie z Basią Hejnosz zajmujemy się sekcjami sportowymi i Klubem Uczelnianym AZS. Jeśli chodzi o sekcję Unihokeja to wiem, że działała wcześniej i dotyczyła tylko drużyny męskiej. Od kiedy powstało centrum sportowo-dydaktyczne i zostałem przyjęty do pracy na stanowisko nauczyciela wychowania fizycznego, w pierwszej kolejności jako główny cel założyłem sobie utworzenie sekcji unihokeja w ramach Klubu Uczelnianego AZS, gdzie będzie funkcjonowała zarówno drużyna męska jak i kobieca.

FL: Sanok w ostatnim czasie odnosi wiele sukcesów w unihokeju akademickim. Czy mógłbyś przybliżyć kilka z nich?

M.K.: W przeciągu tych 4 ostatnich lat udało nam się uzyskać wiele sukcesów, m.in: trzy krotne zdobycie Akademickiego Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego wśród mężczyzn oraz dwukrotnie wśród Kobiet. Zdobyliśmy również 1 miejsce w Pucharze Polski Zarządu Głównego AZS w Unihokeju oraz 1 miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Akademickiego Sportu. Dotarliśmy również do ćwierćfinału na mocno obsadzonym doświadczonymi drużynami  międzynarodowym Turnieju Ukraine Open we Lwowie. Warte jest również podkreślenie, że systematycznie uczestniczymy w Sanockiej Lidze Unihokeja, gdzie zdobyliśmy dwukrotnie brązowy medal.

FL: W tym roku wystartowała Sanocka Unihokejowa Liga kobiet. UP Sanok też została zgłoszona ?

M.K.: Tak, w debiutanckim sezonie Sanockiej Ligi Unihokeja Kobiet zgłosiliśmy również nasz zespół. Dziewczyny naprawdę wykazują się bardzo wielkim zaangażowaniem w treningach oraz meczach, co jak na razie przekłada się na świetne wyniki.

FL: AZS UP Sanok jest członkiem Podkarpackiego Związku Unihokeja. Kto był inicjatorem oraz założycielem tego projektu?

M.K.: Niewątpliwym sukcesem jeśli chodzi o unihokej akademicki było utworzenie Podkarpackiego Związku Unihokeja przy współpracy trzech Klubów Uczelnianych AZS - Przemyśl, Politechniki Rzeszowskiej oraz UP Sanok. Inicjatorem oraz założycielem był Pan Rafał Korczyński - aktualny prezes Związku.

FL: Kto oprócz Ciebie oraz Basi Hejnosz przyczynił się do rozwoju unihokeja w środowisku akademickim?

M.K.: W rozwój sekcji unihokeja na pewno przyczyniła się znacznie nasza Pani Rektor (Elżbieta Cipora), która to wspiera na każdym kroku nasz Klub Uczelniany. Wiemy że zawsze możemy liczyć na jej pomoc, za co serdecznie w tym miejscu dziękujemy. Dodatkowymi osobami, które mocno wspierają naszą sekcje są nasi członkowie zarządu AZS: Arkadiusz Sabat, Marcin Owsiak oraz Wojtek Pajestka, dzięki ich zaangażowaniu oraz współpracy, z roku na rok nasz Klub rozwija się prężnie i odnosi coraz to większe sukcesy.

FL: Czy chciałbyś coś dodać na koniec?

M.K.: To dzięki pracy nie tylko mojej ale i wielu osób pracujących w naszej uczelni, możemy uczestniczyć regularnie w wielu innych dyscyplinach i reprezentować naszą uczelnie oraz miasto na rozgrywkach międzynarodowych, krajowych oraz wojewódzkich. Znakomita praca wszystkich osób oraz zawodników przełożyła się na uzyskanie bardzo dobrych wyników. W konsekwencji czego uzyskaliśmy dwa lata z rzędu 3 miejsce w Klasyfikacji Generalnej oraz Medalowej we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Wyższych - tuż za takimi uczelniami jak Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska.

FL: Dziękuje za wywiad. Życzymy powodzenia w dalszej pracy oraz licznych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu unihokeja w Sanoku.

M.K.: Dziękuję i pozdrawiam wszystkie osoby interesujące się unihokejem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE