Reklama

Agresywny tłum

Opublikowano:
Autor:

Agresywny tłum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jadą na sygnale, żeby ratować ludzkie życie. Pracują pod wpływem ogromnego stresu, aby udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Narażają swoje życie i zdrowie. Pomimo tych trudów ta praca jest dla nich ogromną satysfakcją, szczególnie wtedy, gdy ich działania przynoszą efekty. Ale coraz częściej oprócz zwykłej ludzkiej wdzięczności, spotykają się z niezrozumieniem, a nawet agresją ze strony wzywających bądź osób będących świadkami zdarzenia. Tak właśnie wygląda codzienność ratownika medycznego.

W tym roku mija dziesięć lat od wejścia w życie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która znacząco zmieniła funkcjonowanie i sprecyzowała zadania ratownictwa medycznego w Polsce. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że podstawowym zadaniem tych jednostek jest ratowanie życia i zdrowia ludzkiego, a nie leczenie chorób. Z tego powodu często pojawiają się problemy z komunikacją pomiędzy dyspozytorem medycznym, ratownikami medycznymi, a poszkodowanymi lub osobami z ich otoczenia. Brak świadomości społeczeństwa wywołuje agresję, której ofiarami padają ratownicy.

Takie są fakty
Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sanoku dysponuje czterema zespołami: jednym specjalistycznym „S”, w skład którego wchodzą: lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny i kierowca/ratownik medyczny oraz trzema zespołami podstawowymi „P”, w skład których wchodzą ratownicy medyczni. W sanockim pogotowiu pracuje 27 ratowników medycznych, 7 pielęgniarek systemu oraz 18 kierowców/ratowników. Zgłoszenia z czterech powiatów o zagrożeniu zdrowia i życia ludzkiego przyjmowane są w Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej, w której pracuje 11 dyspozytorów medycznych.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE